HAOS na fudbalskoj utakmici Čekmin-Lipovica (VIDEO)

Izvor: juGmedia, 23.Maj.2016, 12:33   (ažurirano 02.Apr.2020.)

HAOS na fudbalskoj utakmici Čekmin-Lipovica (VIDEO)

LESKOVAC – Nakon pokušaja policije da jednom od navijača oduzme dimne bombe, nož i bejzbol palicu na nedeljnoj fudbalskoj utakmici u Čekminu, došlo je do koškanja između pripadnika organa reda  i gledalaca sa tribina.

Navijači tvrde da su policijci pokušali da primene prekomernu silu i da su palicama tukli dva maloletnika, dok u policiji tvrde da se ne radi o maloletnim licima .

Naime, na fudbalskoj utakmici Jablaničke okružne lige između FK „Čekmin“ >> Pročitaj celu vest na sajtu juGmedia << i „Sloge“  iz Lipovice, navijači oba kluba su napali policajce koji su pokušali da privedu maloletnika koji je zapalio baklju i bacio je pored igrališta.

Jedan od maloletnih navijača „Sloge“ zapalio je baklju, a policajac  je bez ikakvog prethodnog upozorenje naleteo i počeo da ga udara palicom u predelu stomaka.  Drugi policajac je uhvatio za vrat njegovog maloletnog druga i držao ga da ne pobegne. Postupak policije je iziritirao mnogobrojne navijače iz Lipovice koju su u velikom broju poleteli  sa tribina da odbrane maloletne navijače  usled čega je doslo do međusobnog koškanja„, tvrde za Jugmediu gledaoci ove utakmice.



U upravi Fudbalskog kluba „Čekmin“ ne poriču da je došlo do incidenta, ali tvrde da su maloletnici bili pod dejstvom akohola.

To je bila grupica od desetak maloletnika u vidno pijanom stanju. Jedan od njih je bacio dimnu bombu na teren i onda je reagovala policija. Kada su mu zavirili u ranac on je pokušao da pobegne pa su po službenoj dužnosti morali da reaguju, što se nije dopalo ostalim navijačima koji su reagovali kako su reagovali„, kaže nam sekretar FK „Čekmin“ Miloš Tasić.

Policija: Nemire nije izazvao maloletnik  

U leskovačkoj policiji tvrde da je sasvim drugačije bilo i da je konflikt izazvala osoba stara 18 godina, te da se ne radi o više, već samo o jednom licu.

Pored zapaljene baklje, to lice bacilo je dimnu bombu na fudbalski teren zbog čega je utakmica bila prekinuta. Pripadnici policije su krenuli prema njemu, ali je on pobegao. U torbi koju je držao pored sebe pronađena je bejzbol palica, zatim, još tri dimne bombe i nož“, objašnjava sagovornik Jugmedie.

Osoba o kojoj se radi je tokom večeri zatražila pomoć kod lekara, ali u policiji tvrde da su povrede zadobijene kada je mladić preskako visoku ogradu bežeći od organa reda.

(Kraj) dum/mil
Pogledaj vesti o: Leskovac

Nastavak na juGmedia...



Povezane vesti

HAOS NA JUGU SRBIJE Tuča policije i navijača na seoskoj utakmici, sevale palice, noževi, dimne bombe

Izvor: Kurir, 23.Maj.2016

...Nakon pokušaja policije da jednom od navijača oduzme dimne bombe, nož i bejzbol palicu došlo je do sukoba izmađu pripadnika organa reda i gledalaca sa tribina..Navijači tvrde da je policija pokušala da primeni prekomernu silu i da su palicama tukli dva maloletnika, dok u policiji tvrde da se...

Nastavak na Kurir...

Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta juGmedia. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta juGmedia. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.