Izvor: Studio B, 09.Feb.2016, 16:00

Rubrika „Pet pitanja - pet odgovora"

Gledateljka pita da li je potrebno da se podnosi zahtev za legalizaciju kuće sagrađene 1960/61. godine, i koja je po gruntovnici i u Katastru već zavedena (ali kao objekat sazidan bez dozvole). Ako treba, pita na koji način to da uradi umesto svog oca?

Odgovor Sekretarijata za poslove legalizacije objekata: 

Zakon o ozakonjenju objekata („Sl. glasnik" 96/15) za izgrađene objekte za koje nije podnet >> Pročitaj celu vest na sajtu Studio B << zahtev za legalizaciju po ranije važećem zakonu, predviđa sledeću proceduru:

Član 6. propisuje da je predmet ozakonjenja i objekat za koji nije podnet zahtev za legalizaciju u skladu sa ranije važećim zakonom kojim je bila uređena legalizacija objekata, a koji je vidljiv na satelitskom snimku teritorije Republike Srbije iz 2015. godine, pod uslovima propisanim ovim zakonom. Popis i evidenciju nezakonito izgrađenih objekata sprovodi jedinica lokalne samouprave. Dalje, čl. 7. predviđa da po završetku popisa nezakonito izgrađenih objekata iz jedne zone, odnosno celine, nadležni građevinski inspektor donosi pojedinačna rešenja o rušenju objekta, za sve nezakonito izgrađene objekte koji su na popisu, donosi rešenje o rušenju objekta i dostavlja ga organu nadležnom za izdavanje rešenja o ozakonjenju, koji po službenoj dužnosti pokreće postupak ozakonjenja. Vlasnici nezakonito izgrađenih objekata mogu obavestiti građevinsku inspekciju da imaju nezakonito izgrađeni objekat.

Nastavak na Studio B...






Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Studio B. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Studio B. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.