Izvor: B92, 02.Dec.2008, 13:37 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Willard Grant Conspiracy u SKC-u
Poznati američki alternativni sastav "Willard Grant Conspiracy" nastupiće ponovo u Beogradu 4. decembra od 21 čas u Studentskom kulturnom centru, a organizator događaja je "Popdepresija".
Kako organizator navodi, sastav "Willard Grant Conspiracy" u Beograd dolazi po treći put po želji vođe sastava Roberta Fišera
"Willard Grant Conspiracy" su prvi put u Beogradu svirali u Domu omladine u proleće 2004. godine, a Robert Fišer je, na istom mestu, u pratnji kontrabasiste, >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << održao akustični koncert u decembru 2006.
Ovoga puta, pored Fišera i njegovog benda, kao specijalni gost na koncertu, pojaviće se kultni italijanski kantautor Čezare Bazile, koji je početkom 2008. objavio odličan album "Storia Di Caino" u produkciji Roberta Periša (Pi Džej Harvi, Giant Sand, Eels...).
Karte za koncert su u pretpodaji na blagajni SKC-a od 17. novembra po ceni od 800 dinara.
Za nesto manje od dve decenije postojanja "Willard Grant Conspiracy" prešli su put od potpunog andergraunda do ulaska u TOP10 godišnjih lista prestižnih muzičkih magazina (kao što je to bilo u slučaju albuma "Regard The End" koji je dospeo na 4. mesto na listi časopisa "UNCUT" za 2003. godinu).
Jedina konstanta u grupi tokom svih ovih godina je Robert Fišer, lider benda, tekstopisac, kompozitor i pevač.
Pesme "Willard Grant Conspiracy" muzička kritika uglavnom svrstava u perjanice amerikane i alt-kantri muzičkog pravca. Fišer se u svojim pesmama uglavnom bavi pitanjima života i smrti, radosti i tuge, nade i očaja. Muzika koju "Willardi" stvaraju je jednostavna, iskrena i puna života.
Najnoviji album ovoga sastava "Pilgrim Road", jedan je od najupečatljivijih amerikana albuma u 2008.
Slušajte Willard Grant Conspiracy na B92.fm










