Vlada daje 616 miliona za kulturu

Izvor: Vesti-online.com, 26.Feb.2010, 01:34   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Vlada daje 616 miliona za kulturu

Vlada Srbije odobrila je oko 616 miliona dinara iz sredstava Nacionalnog investicionog plana za finansiranje projekata Ministarstva kulture u 2010. godini, uključujući rekonstrukcije Narodne biblioteke Srbije, Jugoslovenske kinoteke i Muzeja savremene umetnosti u Beogradu.

Na osnovu vladine odluke o rasporedu i korišćenju sredstava za realizaciju projekata NIP-a, projekti Ministarstva kulture biće finansirani sa ukupno 615.683.960 dinara.

Reč je o projektu rekonstrukcije >> Pročitaj celu vest na sajtu Vesti-online.com << enterijera korisničkog dela Narodne biblioteke Srbije sa rekonstrukcijom i izgradnjom pratećih instalacija, za šta je predviđeno 179.194.455 dinara, dok je za rekonstrukciju zgrade Jugoslovenske kinoteke odobreno 239.183.579 dinara.

Za adaptaciju i rekonstrukciju Muzeja savremene umetnosti u Beogradu predviđeno je 93.183.170 dinara, a za adaptaciju i sanaciju Muzeja nauke i tehnike u Beogradu oko dva miliona, koliko i za prezentaciju lokaliteta Caričin grad.

Za rekonstrukciju zgrade Narodnog muzeja u Kruševcu prediđeno je 92 miliona dinara, a za adaptaciju, opremanje i modernizaciju na nepokretnom kulturnom dobru - zgradi Vukovog doma kulture (II faza) u Loznici osam miliona dinara, navedeno je na sajtu Ministarstva kulture.

Nastavak na Vesti-online.com...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Vesti-online.com. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Vesti-online.com. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.