Izvor: Radio Televizija Vojvodine, 27.Avg.2020, 12:13
Veliko interesovanje za muzički kamp u Bečeju
U Narodnoj biblioteci Bečej održava se treći po redu besplatan muzički kamp, namenjen deci uzrasta od 7 do 15 godina, koji za cilj ima da im pruži mogućnost učenja osnova sviranja pop i rok muzike na različitim instrumentima.
Uz pomoć profesionalnih muzičara, više od šezdesetoro dece opštine Bečej u proteklih nedelju dana stiče nova znanja na šest instrumenata, kao i iz oblasti pop-rok pevanja.
"Nastava se prvih dana odvijala individualno, a sada ćemo >> Pročitaj celu vest na sajtu Radio Televizija Vojvodine << početi sa zajedničkim probama. Raduje me što se i ove godine javio ovoliki broj dece, a ono što me još više usrećuje jeste da se svake godine vraćaju deca koja su pre tri godine bila na kampu", rekla je Đijanta Lovaš, direktorka Narodne biblioteke Bečej.
Bečejska deca su ove godine mogla da biraju između klavira, violine, gitare, bas gitare, bubnjeva i cimbala.
Zbog svoje specifičnosti, kako zvuka tako i načina sviranja, ovogodišnji novitet cimbalo privukao je veliku pažnju polaznika.
"Prvo smo se upoznali sa strukturom i izgledom instrumenta, pošto je on nepoznat za ovdašnju publiku, a potom smo počeli sa vežbanjem sviranja jednostavnih dečijih pesama", saopštio je Žombor Česak, mentor na cimbalu.
Mladi muzičari će u nedelju 30. avgusta u 19 časova, znanja stečena na kampu prezentovati svojim roditeljima, rodbini i prijateljima u okviru svečanog koncerta na letnjoj pozornici Narodne biblioteke Bečej.
Nastavak na Radio Televizija Vojvodine...











