Izvor: B92, 25.Apr.2014, 14:58 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Sitkovjecki i BGF otvorili 34. NOMUS
Novosadske muzičke svečanosti, 34. po redu, otvorene su 24. aprila u novosadskoj Sinagogi, koncertom Beogradske filharmonije i slavnog Dmitrija Sitkovjeckog.
Kao violinista i dirigent Sitkovjecki je sa Filharmoničarima izveo religioznu kompoziciju Fratri Arva Perta i misterioznu Crvenu violinu Džona Koriljana. Istančana sazvučja ispunila su akustičnu Sinagogu i pretvorila je u Kuću muzike.
U ulozi dirigenta, Sitkovjecki je orkestar >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << vodio kroz muzičke slike svoga podneblja - iz Borodinove Druge simfonije.
Ovaj svestrani umetnik, čiji talenat i kreativnost prkose uobičajenoj kategorizaciji, izgradio je uspešnu karijeru kao violinista, dirigent, aranžer, kamerni muzičar, organizator i direktor festivala.
Nakon nastupa u Sinagogi, beogradska publika će 25. maja, od 20 časova, na Kolarcu imati priliku da čuje ovog jedinstvenog umetnika u dvostrukoj ulozi sa Beogradskom filharmonijom. Biće to njegov četvrti nastup u Beogradu, ali prvi sa BG filharmonijom.
Detaljan program 34. NOMUS-a možete pogledati OVDE.






