Izvor: B92, Beta, 20.Apr.2010, 19:45 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Sajsi MC objavila prvi solo album
Pevačica beogradskog alternativnog sastava "Sajsi" Ivana Rašić objavila je, pod imenom Sajsi MC, album "Daleko je Dizni".
Rašićeva je za agenciju Beta rekla da njen prvenac ne znači prestanak rada benda "Sajsi", koji trenutno radi na novom materijalu. Ona je, zbog velikog broja pesama, osetila potrebu da se oglasi albumom "Daleko je Dizni".
"To je prvi album koji je u Srbiji uradio od početka do kraja ženski MC. Ovo je neka mešavina hip hopa, svega i svačega. >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << Teme su raznovrsne, pretežno ljubavne, ali ima i mojih viđenja problema u društvu. Naslov označava mnogo toga, a da nam je daleko Dizni, to je sigurno", izjavila je Rašićeva. Ona objašnjava da tekstovi na albumu jesu eksplicitni, ali da to znači da su vulgarnosti, ako postoje, opravdane.
Prvi spot sa albuma urađen je za pesmu "BMX", koja se može besplatno skinuti u MP3 formatu sa strane www.mtv.rs. Album "Daleko je Dizni" objavila je izdavačka muća "Multimedia records".
Ivana Rašić je svoj solo prvenac predstavila 14. aprila u emisiji "Pop mašina".





