STIŽE TREJNSPOTING 2: Englezi ga hvale, Ameri ga SASEKLI! (VIDEO)

Izvor: SrbijaDanas.com, 20.Jan.2017, 13:29   (ažurirano 02.Apr.2020.)

STIŽE TREJNSPOTING 2: Englezi ga hvale, Ameri ga SASEKLI! (VIDEO)

Nastavak kultnog filma.

Kultni film "Trejnspoting" dobio je nastavak, a iako su se mnogi plašili da će to biti još jedan u nizu velikih promašaja, sudeći po prvim kritikama, režiser Deni Bojl i ekipa su uradili veoma dobar posao.

Britanski "Independent" je filmu dao maksimalnih pet zvezdica, uz konstataciju da je u pitanju "divlje živ film u kome se može uživati i koji je pravi naslednik svog prethodnika".

- Deni Bojl je opisao Trainspotting kao škotski >> Pročitaj celu vest na sajtu SrbijaDanas.com << "Zvezdani ratovi". To govori o pritisku pred izlazak nastavka. Da je ovog puta voz kasnio, osećaj anti-klimaksa bi bio ogroman. Ono što je posebno impresivno kod T2 jeste kako vešto uspeva da zadrži duh prethodnika, usput prihvatajući sve što se promenilo tokom godina - piše kritičar Independenta.

Kako se dodaje, Renton (Juan Megregor), Sikboj (Džoni Li Miler), Begbi (Robert Karlajl) i Spad (Juen Bremner) su ponovo tu, a ako je bilo sr*nje živeti u Škotskoj 1996. godine, deluje da nije ništa bolje ni dve decenije kasnije.

"Gardijan" je tek nešto blaži u hvalospevima i nastavku je dao četiri zvezdice uz naslov "izaberi nastavak koji neće razočarati".

- Bojlov film nije brz i izuzetan kao original, ali je duhovita i dirljiva oda razočaranjima koja muškarcima nose srednje godine. Film je strašan, smešan, očajno tužan uz hrabru fotografiju. Ono što je rođeno kao odmetničko divljanje u duhu vremena nekul Britanije devedesetih se sada rodilo ponovo je brutalna crna komedija - navodi kritičar lista.

"Telegraf" je dao samo tri zvezdice ovom filmu, ali priznaje da je u pitanju "ipak film vredan gledanja".

Za razliku od "domaćih" novinara, u SAD nisu svi toliko oduševljeni, pa iako "The Wrap" piše da je film "često sjajan, mada ponekad razvučen i utopljen u sopstvenu melanholiju", a kritičar "Holivud riportera" navodi da je u pitanju "razočaravajuće nepotreban nastavak".

Film će u britanske bioskope stići 27. januara.

Pogledajte OVDE kako je bilo na komemoraciji velikom pevaču Mikiju Jevremoviću. 

Nastavak na SrbijaDanas.com...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta SrbijaDanas.com. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta SrbijaDanas.com. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.