Izvor: Blic, 06.Jan.2003, 13:00 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Rekordi Dikapria i Henksa
Rekordi Dikapria i Henksa
Iako je ovog vikenda Sarumanova vojska nastavila svoju vladavinu na Američkim top listama, ipak se mala igra 'mačke i miša” dva visoko kotirana glumca opasno približila neprikosnovenim 'Gospodarima prstenova' na bioskopskim blagajnama na kraju 2002.
Leonardo Dikaprio i Tom Henks su pod rediteljskom palicom Stivena Spielberga zauzeli vrlo jako drugo mesto na ovonedeljnoj top listi u SAD sa filmom 'Catch Me If You Can' (Uhvati me ako možeš).
>> Pročitaj celu vest na sajtu Blic << />
Dikaprio je ostvario najbolji vikend rezultat u bioskopima u karijeri jer je 'Catch Me If You Can', ovog vikenda zaradio okruglo 30 miliona dolara, a do sada ukupno ima 48.6 miliona dolara zarade.
Iako zvuči neverovatno, ovo je bolji start od dosadašnjeg Dikapriovog najvećeg hita 'Titanika' koji je od starta sa 28 miliona dolara stigao do neslućenih iznosa na bioskopskim blagajnama. Čak i za miljenika publike i statističara bioskopskih zarada, Tom Henksa, početni rezultat Catch-a jedan od najboljih u karijeri 'Cast Away' (39.9 miliona) 'Saving Private Ryan' (30.6 miliona dolara).
U filmu Catch Me If You Can, Dikaprio igra jednog od najnotornijih američkih prevaranata dok Henks igra FBI agenta kojem hvatanje ovog kriminalca postaje opsesija. Film je snimljen prema autobiografiji Frenak Abagnejla Mlađeg koja je kod nas objavljena za Sajam knjiga 2002 u izdanju 'Lagune' pod naslovom 'Čik me uhvati”. Posebno zanimljivo je što je Catch Me If You Can zaradio više nego direktna konkurencija: Two Weeks Notice sa Grantom i sandrom Bulok i 'Maid in Manhattan' sa Lopez i Fajnsom koji su imali istu ciljnu grupu publike – zajedno nisu uspeli da dostignu rezultat 'Catch Me If You Can'.
Ni prisustvo još jednog filma sa Dikapriom na tržištu, dugo čekanog 'Gangs of New York', izgleda nije odvratilo Leovu publiku od stajanja u redu za 'Catch Me If You Can'.








