Prenos opere Toska na Trgu slobode

Izvor: Radio Televizija Vojvodine, 08.Jun.2011, 14:46   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Prenos opere "Toska" na Trgu slobode

NOVI SAD -

Novi Sad je jedini grad u Srbiji u kojem će, uz još više od 40 gradova Evrope, biti ostvaren prenos opere "Toska" Đakoma Pučinija, grandioznog dela koje će pod upravom Zubina Mehte biti izvedeno 13. juna u Umetničkom centru kraljice Sofije u Valensiji, najavljeno je danas u Gradskoj kući.

Novi Sad se prošle godine priključio mnogim evropskim gradovima u realizaciji prenosa opere "Karmen" Žorža Bizea, koja je izvedena na istom mestu u okviru umetničkog >> Pročitaj celu vest na sajtu Radio Televizija Vojvodine << projekta "Viva Evropa", podsetio je član Gradskog veća za kulturu Andrej Bursać je na konferenciji za novinare.

Napominjući da se ta manifestacija održava treću godinu za redom, pod pokroviteljstvom EU, radi promovisanja kroz umetnost opštih vrednosti poput zajedništva, borbe protiv siromaštva ili volonterstva, on je pozvao Novosađane da prisustvuju tom izuzetnom umetničkom događaju, koji u ponedeljak na centralnog gradskom trgu počinje u 20 sati.

Poseban doživljaj je to što će publika imati priliku da uz Mehtu vidi nastup i drugih vrhunskih umetnika svetske operske i muzičke scene kao što su sopran Stanos Dika, bariton Brin Terfel i drugi, rekao je sekretar Muzičke omladine Novog Sada Milan Radulović.

On je istakao da će za praćenje prenosa "Toske" na video bimu, na novosadskom Trgu slobode biti postavljeno oko 1.000 sedišta i dodao da će biti obezbeđeni kvalitetan video signal i ozvučenje.

Pošto je prošlogodišnji prenos opere "Karmen" pokvarilo nevreme, organizatori manifestacije su se pripremili da u slučaju kiše premeste praćenje izvođenja "Toske" u Sinagogu.

Nastavak na Radio Televizija Vojvodine...



Pročitaj ovu vest iz drugih izvora:
Povezane vesti

"Toska" na Trgu slobode u NS-u

Izvor: B92, 08.Jun.2011

Novi Sad je jedini grad u Srbiji u kojem će, uz još više od 40 gradova Evrope, biti ostvaren prenos opere "Toska" Đakoma Pučinija, dela koje će pod upravom Zubina Mehte biti izvedeno 13. juna u Umetničkom centru kraljice Sofije u Valensiji, najavljeno je u Gradskoj kući...Novi Sad se prošle...

Nastavak na B92...

Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Radio Televizija Vojvodine. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Radio Televizija Vojvodine. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.