Izvor: Radio Televizija Vojvodine, 08.Jun.2011, 14:21 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Premijera predstave "Alabama song" u Ujvideki sinhazu
NOVI SAD -
Premijera predstave "Alabama song", koju po romanu Žila Leroa i u dramatizaciji Kate Đarmati na scenu postavlja čuveni reditelj Rahim Burhan, održaće se 10. juna u Ujvideki sinhazu (Novosadskom pozorištu), najavljeno je na današnjoj konferenciji za novinare u tom teatru gde se dela izvode na mađarskom jeziku.
Predstava se bavi životom Zelde Ficdžerald, supruge pisca Skota Ficdžeralda, odnosno o burnom životu ta dva umetnika.
"Alabama song" je, >> Pročitaj celu vest na sajtu Radio Televizija Vojvodine << kako je istaknuto, bluz Zelde Ficdžerald, jedne neshvaćene žene, bujne umetničke ličnosti uhvaćene u nevidljive mreže medija, čudnih porodičnih i duštvenih okolnosti. Predstava govori o supružnicima i njihovoj međusobnoj ljubavi, ali i mržnji koja ih je pokretala i istovremeno uništavala.
Zeldu igra Emina Elor, a Skota Ištvan Kereši.
Nastavak na Radio Televizija Vojvodine...
Premijera u Novosadskom pozorištu
Izvor: Radio 021, 08.Jun.2011
Peta ovosezonska premijera u Novosadskom pozorištu/Ujvideki szinhaz zakazana je za petak. Reč je o predstavi "Alabama song", Žila Leroa, koju je režirao Rahim Burhan.














