Premijera baleta Kopelija večeras

Izvor: Akter, 15.Dec.2015, 10:48   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Premijera baleta "Kopelija" večeras

Balet u tri čina "Kopelija", na muziku Lea Deliba, u koreografiji Ljubinke i Petra Dobrijevića, biće premijerno izveden večeras na Velikoj sceni Narodnog pozorišta u Beogradu

Biće to šesta postavka u Narodnom pozorištu tog sentimentalnog baleta sa komičnim elementima za koji je originalnu koreografiju uradio Artur Sen-Leon.

Taj slavni francuski igrač, baletski libretista, koreograf i kompozitor, zajedno sa Šarlom Nuiterom, napisao je i libreto, urađen po noveli >> Pročitaj celu vest na sajtu Akter << "Čovek od peska" čuvenog nemačkog pisca, dirigenta i slikara Ernsta Teodora Amadeusa Hofmana.

Kao solisti nastupiće Ana Pavlović, Jovan Veselinović i Dejan Kolarov.

U predstavi učestvuje celokupni ansambl Baleta Narodnog pozorišta u Beogradu, a orkestrom će dirigovati Đorđe Pavlović.

Scenografiju je uradio Miraš Vuksanović, a kostime Katarina Grčić Nikolić.

"Kopelija" je na sceni Narodnog pozorišta prvi put izvedena 11. juna 1924. godine u koreografiji Aleksandra Fortunata, a poslednja postavka urađena je 19. novembra 1991. godine.

Nastavak na Akter...



Pročitaj ovu vest iz drugih izvora:
Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Akter. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Akter. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.