Izvor: Beta, 27.Nov.2009, 11:00   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Polanski neće biti pušten pre ponedeljka

ŽENEVA, 27. novembra 2009. (Beta) - Roman Polanski, koji će biti oslobodjen iz zatvora uz kauciju, "neće biti prebačen u Gštat ni danas ni ovog vikenda" gde će biti u kućnom pritvoru, izjavio je u petak portparol švajcarskog ministarstva pravde Folko Gali.

Kaucija od 4,5 miliona švajcarskih franaka (tri miliona evra) još nije uplaćena, naveo je Falko. Portparol je precizirao, kako prenose svetske agencije, da francusko-poljski sineasta neće biti prebačen u Gštat pre ponedeljka jer je potrebno još vremena da se obezbede svi uslovi za njegov kućni pritvor.

Švajcarsko ministarstvo pravde odobrilo je u četvrtak oslobadjanje Polanskog i odredilo mu pritvor i obavezno nošenje elektronske narukvice dok bude čekao odluku o eventualnom izručenju SAD.

Nastavak na Beta...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Beta. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Beta. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.