Najbolji na Borinim danima

Izvor: Politika, 21.Okt.2007, 12:00   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Najbolji na "Borinim danima"

Vranje – Ovogodišnji "Borini pozorišni dani" počinju danas i trajaće do 31. oktobra. Vranjanci će moći da gledaju velika imena srpskog glumišta. Manifestacija je posebna po tome što će publika glasanjem svake večeri odabrati najbolju predstavu i proglasiti najboljeg glumca.

Radoslav Radivojević, upravnik vranjskog pozorišta, domaćin i organizator pozorišnih dana, kaže da su na programu sledeće predstave: "Pogled u nebo" Dejvida Hera u režiji Ljiljane Todorović >> Pročitaj celu vest na sajtu Politika << u izvođenju Zvezdara teatra, "Ko se boji Virdžinije Vulf" Pozorišta "Slavija" u režiji Dejana Volfa, "Monogamija" Narodnog pozorišta iz Sombora, "Osvrni se u gnevu" beogradskog Narodnog pozorišta i Centra za kulturu iz Pančeva, "Jedna žena a tri muža" leskovačkog Narodnog pozorišta, "Pokondirena tikva" Pozorišta "Bora Stanković" iz Vranja, "Krčmarica Mirandolina" beogradskog pozorišta "Boško Buha" (večernja scena), "Kamen za pod glavu" beogradskog Narodnog pozorišta i Pozorišta "Zoran Radmilović" iz Zaječara, "Bez maske" Ateljea 212, "Transilvanija" Beogradskog dramskog pozorišta, i "Gospođa ministarka" Pozorišta "Bora Stanković" iz Vranja.

Na "Borine pozorišne dane" dolaze Renata Ulmanski, Danica Maksimović, Mira Peić-Armenulić, Vesna Čipčić, Voja Brajović, Mihajlo Janketić, Lane Gutović, Miodrag Krstović, Mina Lazarević, Nataša Ninković, Milica Milša, Vesna Trivalić, Katarina Žutić, Milica Zarić, Slobodan Boda Ninković, Vojin Ćetković, Marko Živić i drugi poznati glumci.

Najmlađe će obradovati predstava "Šalabalabajka" Studija "Pozorište dečja zemlja" iz Beograda i Centra za kulturu iz Smedereva, u kojoj igraju Slobodan Boda Ninković, Vesna Trivalić i Jovica Tišma. Domaćini će izvesti komade "Snežana i sedam patuljaka" i "Uspavana lepotica" u režiji Radoslava Radivojevića.

"Borine pozorišne dane" otvoriće Zvezdara teatar predstavom "Pogled u nebo" Dejvida Hera u režiji Ljiljane Todorović. Za ovu predstavu, u kojoj igraju Voja Brajović, Milica Mihajlović i Radovan Vujović, vlada veliko interesovanje među ljubiteljima pozorišne umetnosti ne samo u Vranju nego i na jugu Srbije.

Svake večeri žiri, u sastavu Zora Živadinović-Davidović, kostimograf iz Beograda, Muharem Pervić, pozorišni kritičar "Politike", Dejan Penčić Poljanski, pozorišni kritičar iz Novog Sada, i Radoslav Stojanović, pisac iz Niša, nagrađivaće najuspešniji segment predstave, a na zatvaranju proglasiti najbolju predstavu.

[objavljeno: ]

Nastavak na Politika...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Politika. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Politika. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.