Izvor: Beta, 20.Jun.2014, 17:48 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Na Teatru u tvrdjavi pet predstava
SMEDEREVO, 20. juna 2014. (Beta) - Medjunarodni pozorišni festival Teatar u tvrdjavi biće održan u smederevskoj citadeli od 6. do 11. jula, saopšteno je u petak iz kabineta gradonačelnika.
Ovaj festival trebalo bi da zameni dosadašnji festival Tvrdjava teatar.
Na festivalu učestvuju četiri pozorišta iz Srbije i rumunski Teatar Maska, koji će 6. jula otvoriti festival predstavom "Park".
Predsednik Saveta ugašenog festivala Tvrdjava teatar Vida Ognjenović >> Pročitaj celu vest na sajtu Beta << rekla je ranije agenciji Beta da su Rumuni spremni da nastupe besplatno da bi se festival održao, ali ne zna da li je rumunskim glumcima rečeno da je Teatar u tvrdjavi "nešto drugo".
Prvi "Teatar u tvrdjavi" je značajnim delom posvećen obeležavanju stogodišnjice Prvog svetskog rata.
Drugog dana festivala, 7. jula, Šabačko pozorište izvešće "Postmoderni kabare dobrog vojnika Švejka", trećeg dana Kruševačko pozorište predstaviće se "Lepoticom Linejnom", dok će 9. jula nastupiti ansambla Narodnog pozorišta iz Niša predstavom "Mala".
Na programu 10. jula je "Devetstopetnaesta-tragedija jednog naroda" po istoimenom romanu Branislava Nušića, predstava je nastala u koprodukciji Kruševačkog pozorišta, Narodnog pozorišta Niš i Doma kulture Vuk Karadžić Loznica.
Poslednje večeri festivala, 11. jula, na programu je koncert "Kreće se ladja francuska" ansambla Ministarstva odbrane "Stanislav Binički".
Na Teatru u tvrđavi pet predstava
Izvor: Akter, 20.Jun.2014
Međunarodni pozorišni festival Teatar u tvrđavi biće održan u smederevskoj citadeli od 6. do 11. jula, saopšteno je u petak iz kabineta gradonačelnika







