Kulturna jesen u Dunavskom parku

Izvor: Radio Televizija Vojvodine, 06.Sep.2014, 21:07   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Kulturna jesen u Dunavskom parku

Član Gradskog veća za kulturu Vanja Vučenović otvorio je manifestaciju „Kulturna jesen u Dunavskom parku“ u okviru koje je nastupio kamerni orkestar Akademije umetnosti „Camerata Academica“.

"Kulturna jesen u Dunavskom parku" naziv je projekta Gradske uprave za kulturu koji realizuje u saradnji sa brojnim kulturnim udruženjima, kulturno umetničkim društvima, Akademijom umetnosti Novi Sad i drugim ustanovama kulture čiji je osnivač Grad Novi Sad.

"Ovo >> Pročitaj celu vest na sajtu Radio Televizija Vojvodine << je još jedna u nizu manifestacija koja će obogatiti i oplemeniti kulturni život Novog Sada. Naš cilj je da se svake subote Novosađanima pruže besplatni kulturni sadržaji u saletli Dunavskog parka koja će tako postati nova tačka na mapi kulturnih dešavanja u gradu. Kultura ne sme biti privilegija nekolicine, i izuzetno je važno da izvedemo kulturu na ulice, i da svi imaju priliku da u njoj uživaju", istakao je Vučenović.

"Camerata Academica“ je profesionalni kamerni orkestar u okviru Akademije umetnosti Novi Sad kojeg čine njeni najistaknutiji bivši i sadašnji studenti.

Na svom repertoaru imaju najlepša dela klasičnog repertoara, sa posebnim osvrtom na savremene i domaće kompozitore. Na otvaranju „Kulturne jeseni u Dunavskom parku“ Novosađani su imali priliku da slušaju popularna dela klačsične, filmske i džez muzike.

Nastavak na Radio Televizija Vojvodine...



Pročitaj ovu vest iz drugih izvora:
Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Radio Televizija Vojvodine. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Radio Televizija Vojvodine. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.