Koncert Quod Fatum u Konaku kneginje Ljubice

Izvor: B92, 28.Jul.2016, 12:36   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Koncert "Quod Fatum" u Konaku kneginje Ljubice

U Konaku kneginje Ljubice sutra će biti održan jedinstven koncert "Quod Fatum", posvećen Petru Iljiču Čajkovskom i njegovom antologijskom prijateljstvu sa Nadeždom fon Mek, najavio je Muzej grada Beograda.

Prijateljstvo Nadežde fon Mek i Čajkovskog i danas je jedna od najvećih misterija u životu velikog kompozitora.

Razmenivši više od 1.200 pisama između 1877. i 1890. godine, Čajkovski i Nadežda fon Mek ostvarili su značajnu povezanost, iako se nikada >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << nisu sastali.

Za to vreme Ccajkovski je napisao neka od najznačajnijih dela: Violinski koncert, operu "Evgenije Onjegin", Petu i Šestu simfoniju, balete "Uspavana lepotica" i "Labudovo jezero".

Na koncertu učestvuju Tamara Radovanović kao Nadežda, Aleksandar Vučković u ulozi Čajkovskog, Miloš Čorlija (violina), Dina Čubrilović (klavir) i Stevan Karanac (tenor), a režiju potpisuje Tadija Miletić.

Koncert se organizuje u okviru sezone ''Muzički svodovi Beograda'', koja se realizuje saradnjom Kulturnog elementa i Muzeja grada Beograda.

Ulaz na koncert je besplatan.

Nastavak na B92...



Povezane vesti

Konak kneginje Ljubice: Koncert „Quod Fatum“

Izvor: DANuBeogradu.rs, 29.Jul.2016, 10:31

U okviru sezone „Muzički svodovi Beograda“ u Konaku kneginje Ljubice 29. jula od 20.00 biće održan koncert „Quod Fatum“, posvećen Čajkovskom i njegovom antologijskom prijateljstvu sa Nadeždom fon Mek. Prijateljstvo Nadežde fon Mek i Čajkovskog i danas je jedna od najvećih misterija u...

Nastavak na DANuBeogradu.rs...

Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta B92. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta B92. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.