Izvor: Blic, 14.Avg.2008, 08:37   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Jubilej „Službenog glasnika“

Svečanom akademijom u Skupštini Beograda koju je otvorio predsednik Republike Srbije Boris Tadić obeležen je juče Dan „Službenog glasnika" i 195 godina od objavljivanja prvog broja „Novina serbskih".

„'Službeni glasnik’ u danima koji su pred nama očekuju veliki napori i ciljevi, a to preduzeće koje je pre svega zaduženo da objavljuje zakone ne radi samo to, već preuzima i obavezu da u narednim godinama pomogne da završimo velike nacionalne projekte", >> Pročitaj celu vest na sajtu Blic << rekao je predsednik. Direktor „Službenog glasnika" Slobodan Gavrilović rekao je da je u planu izrada digitalne verzije „Novina serbskih", „Srpskih novina" i „Službenih novina". Gavrilović je uručio zahvalnice pojedincima i institucijama koji su doprineli radu „Glasnika", a u Skupštini grada otvorena je i izložba „195 godina Novina serbskih".

Nastavak na Blic...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Blic. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Blic. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.