Izložba Đine Šenk-Roš

Izvor: Glas javnosti, 01.Mar.2010, 07:31   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Izložba Đine Šenk-Roš

BEOGRAD - Izložba slika Đine Šenk-Roš, austrijske umetnice, biće svečano otvorena u Italijanskom institutu za kulturu - Palata Italije, Kneza Miloša 56, u utorak.

Izložba je nastala u saradnji Ambasade Republike Italije, austrijske ambasade i Austrijskog kulturnog foruma.

Bašte i vile, bašte i pejzaži: sastavni delovi Toskane, gde se imanje završava u bašti, a iz bašte nastaje vila. Stalno određivanje otvorenih prostora, arhitektura, kipova, šuma i obrađenih >> Pročitaj celu vest na sajtu Glas javnosti << polja.

U Toskani odnos između onoga što je stvorila čovečja ruka i zemlje je gotovo uvek plod međusobnog razumevanja, bliske sjedinjenosti koja je dovela do stvaranja velikih scenografija i ključnih pojedinosti, niza znakova koji nam se danas prikazuju u skoro poetskom smislu, odnos obogaćen kipovima i arhitekturama svih epoha.

Izložba će biti otvorena do 18. marta.

Nastavak na Glas javnosti...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Glas javnosti. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Glas javnosti. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.