Ivan Medenica novi umetnički direktor Bitefa

Izvor: Blic, 24.Okt.2015, 13:41   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Ivan Medenica novi umetnički direktor Bitefa

Poznati pozorišni kritičar i teatrolog Ivan Medenica, odlukom Skupštine grada Beograda, postavljen je za novog umetničkog direktora Beogradskog internacionalnog teatarskog festivala (Bitef).

Ivan Medenica je diplomirao dramaturgiju 1995. godine na Fakultetu dramskih umetnosti u Beogradu a doktorirao 2006. godine. Radi na Fakultetu dramskih umetnosti u Beogradu na Katedri za teoriju i istoriju, predmet Istorija svetske drame i pozorišta.

Izabran je 2003. godine za >> Pročitaj celu vest na sajtu Blic << selektora festivala Sterijino pozorje, da bi ubrzo postao umetnički direktor ove ugledne pozorišne manifestacije. Objavljuje radove i kritike u stranim i domaćim glasilima a na funkciji je pomoćnika generalnog sekretara Međunarodnog udruženja pozorišnih kritičara.

Selektor Bitefa je Anja Suša.

Nastavak na Blic...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Blic. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Blic. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.