Izvor: SEEcult.org, 24.Okt.2015, 17:28 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Italijanski festival u Kinoteci
Festival italijanskog filma biće održan od 25. do 27. oktobra u Jugoslovenskoj kinoteci, a nudi ostvarenja iz proteklih par godina, koje potpisuju Gabriele Salvatores, Antonieta de Lilo (Antonietta de Lillo), Lamberto Sanfeliće (Sanfelice) i Đulio Manfredonia (Giulio).
Za svečano otvaranje najavljen je film “Jedan dan kao Italijani”, koprodukcija sa Velikom Britanijom iz 2014. godine, koju potpisuje Gabriele Salvatores, a biće reprizirana i u završnici 27. oktobra.
>> Pročitaj celu vest na sajtu SEEcult.org << />
Salvatoresov film prikan je van konkurencije na 71. Filmskom festivalu Veneciji, a inspirisan je dokumentarcem “Britain in a Day” koji je nastao od video klipova oko 45.000 radova snimljenih 26. oktobra 2013. Film “Jedan dan kao Italijani” (Italy in a Day) reflektuje strah Italijana za vreme recesije, njihovu nesigurnost u vezi sa nacionalnim identitetom, ali i odbijanje da odustanu o svojih snova.
Posetioci Kinoteke imaće priliku da vide 26. oktobra film “Ludača iz komšiluka” (2013) Antoniete de Lilo, a potom i “Hlor” (2015) Lamberta Sanfelića.
Uz reprizu filma “Jedan dan kao Italijani”, u završnici će biti prikazan i film “Naša zemlja” (2014) Đulija Manfredonie.
Festival italijanskog filma tradicionalna je manifestacija u Jugoslovenskoj kinoteci, u kojoj će potom uslediti i Festival turskog filma.
Sajt Jugoslovenske kinotke je kinoteka.org.rs, a program se nalazi i u Kalendaru portala SEEcult.org.
(SEEcult.org)
Festival italijanskog filma u Kinoteci
Izvor: Studio B, 25.Okt.2015, 09:38
U novom zdanju Jugoslovenske kinoteke od danas do 27. oktobra biće održan 14. Festival italijanskog filma, koji Kinoteka organizuje u saradnji sa Italijanskom federacijom kino-klubova i Univerzitetom za strance Dante Aligijeri iz Ređo Kalabrije...Na programu su četiri premijerna filma iz produkcije...










