Izvor: Glas javnosti, 23.Jul.2012, 14:26   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Esej Ivana Ivanjija u knjizi o Geteu

BEOGRAD - Esej Ivana Ivanjija "Gete i nasilje" objavljen je u knjizi koja će biti štampana povodom otvaranja nove stalne postavke Geteovog muzeja u Vajmaru 29. avgusta.

Ivanji je u svom radu posebno ukazao na podizanje koncentracionog logora Buhenvald oko šest kilometara dalje od muzeja, u šumi u kojoj je Gete napisao neke od svojih najlepših pesama.

On razmatra i odnos velikog pesnika u svojstvu ministra prema sili i nasilju, podsećajući da je odbio pomilovanje majci >> Pročitaj celu vest na sajtu Glas javnosti << koja je ubila svoje dete, iako je u "Faustu" dirljivo pisao o sudbini čedomorke Margarete. Eseji u knjizi obrađuju teme genija, nasilja, sveta, ljubavi, prirode i sećanja, a Ivanjijev rad uvršten je među radove vrhunskih poznavalaca Geteovog života i dela, navodi se u saopštenju.

Nastavak na Glas javnosti...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Glas javnosti. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Glas javnosti. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.