Izvor: Blic, 17.Maj.2010, 01:30 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Događanja na festivalu u Kanu
Američki režiser Martin Skorseze otkrio je da je završio snimanje dokumentarnog filma „Living in the Material World: George Harrison“ u saradnji s udovicom Džordža Harisona, Olivijom, objavio je Varajeti. Skorseze i Olivija Harison su i koproducenti, a prikazivanje se planira za 2011. Vudi Alen
Skorseze i udovica bivšeg „Bitlsa" došli su u Kan da promovišu film. Najširoj publici poznat po igranim filmovima ko što su „Razjareni bik", „Taksista", „„Dobri >> Pročitaj celu vest na sajtu Blic << momci", „Bande Njujorka", „Dvostruka igra", „Zatvoreno ostrvo"... Skorseze je fasciniran rokenrol muzičarima. Snimio je filmove o nekima od najuglednijih muzičara 20. veka što su grupe „Bend", „Roling Stonsi", Bob Dilan.
Američki režiser Vudi Alen izjavio je na festivalu u Kanu da bi rado snimao sa Kejt Blanccet i Ris Viderspun. „To su dve glumice sa kojima bih voleo da radim, jer mislim da su obe veoma talentovane", naveo je Vudi Alen i dodao da ih ne poznaje.
Martin Skorseze
Ris Viderspun je dobitnica Oskara za ulogu u filmu „Hod po ivici", dok je Kejt Blanccet u Kanu ove godine boravila povodom premijere „Robina Huda" kojim je festival otvoren. Alen je u Kanu, van takmičarske selekcije, predstavio svoj novi film „You Will Meet a Tall Dark Stranger" u kojem igraju Naomi Vots, Entoni Hopkins, Antonio Banderas i drugi.







