Dilindžerov drveni pištolj prodat za 19.120 dolara

Izvor: Blic, Beta, 13.Dec.2009, 16:20   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Dilindžerov drveni pištolj prodat za 19.120 dolara

Drveni pištolj za koji rođaci Džona Dilindžera veruju da mu je poslužio da

pobegne iz zatvora, prodat je na aukciji u Dalasu za 19.120 dolara.


Pištolj je bio među 11 predmeta koje je na prodaju oružja i vojne opreme ponudila mlađa sestra "državnog neprijatelja broj 1", Franses Helen Dilindžer.

Veruje se da je ozloglašeni pljačkaš banaka iz vremena Velike depresije pomoću tog pištolja, blefirajući da je zaista naoružan, prokrčio sebi put iz >> Pročitaj celu vest na sajtu Blic << zatvora u mestu Kraun Point, u Indijani, 3. marta 1934. godine.

Novčanica od jednog dolara, za koju se tvrdi da je Dilindžeru ispala iz džepa kad su ga u junu 1934. u zasedi u Čikagu ubili agenti FBI, prodata je za 14.340 dolara. U julu je za 95.600 dolara na aukciji u Teksasu prodat jedan od Dilindžerovih pištolja.

Nastavak na Blic...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Blic. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Blic. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.