Ciklus indonežanskog filma u Kinoteci

Izvor: Blic, Tanjug, 27.Maj.2009, 00:37   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Ciklus indonežanskog filma u Kinoteci

Manifestacija "Nedelja indonežanskog filma" u Beogradu biće održana od 28. do 31. maja u Muzeju kinoteke, najavljeno je danas.

Scena iz filma "Gie" Ririja Rize



Ambasador Indonezije u Srbiji Muhamad Abduh Dalimunte zahvalio je na saradnji Jugoslovenskoj kinoteci, sa kojom je prošle godine prvi put realizovan ovakav program. Za novi ciklus odabrano je šest filmova reditelja Ririja Rize, za kojeg je ambasador rekao da je jedan od najnagrađivanijih >> Pročitaj celu vest na sajtu Blic << umetnika te zemlje, autor čija su dela prikazivana na festivalima u Berlinu, Hongkongu, Italiji, Španiji, SAD i Australiji.

Prvi na programu, u četvrtak uveče, biće film "Družina duge", a do nedelje slede "Eliana, Eliana", "Za Renu", "Tri dana zauvek", "Šerine avanture" i "Gie".

Urednik programa međunarodne saradnje Kinoteke Marjan Vujović podsetio je da je indonežanska kinematografija nekada bila jedna od najrazvijenijih u svom regionu. Posle duže krize, uzrokovane političkim i ekonomskim razlozima, od 2005. godine počinje oporavak, pa je lane snimljeno oko 100 novih naslova.

Nastavak na Blic...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Blic. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Blic. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.