Izvor: B92, 16.Okt.2016, 21:35 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Bob Dilan: Leonardu Koenu niko nije ravan
Leonard Koen (82) priznao je za New Yorker da više neće ići na turneje, jer njegovo telo više ne može da ih podnese.
Ipak, nastaviće da se bavi muzikom, a njegov novi album je prema mišljenju kritičara “klasičan Koen, opsednut smrtnošću, Bogom, a opet zabavan”.
Tim povodom je New Yorker objavio dugačak tekst posvećen ovom muzičkom velikanu, u kom se čak oglasio inače tihi nobelovac Bob Dilan, koji je do tančina objasnio zašto je Koen tako briljantan.
>> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << />
“Kad ljudi govore o Leonardu, oni ne pominju njegove melodije, ali su one za mene zajedno sa tekstovima, dela genija”, kaže Dilan.
“Čak i sporedni stihovi daju nebeski karakter i melodičnost svakoj njegovoj pesmi. Koliko ja znam, niko mu nije ravan na savremenoj sceni”.
Koen, inače, sada živi u Los Anđelesu i sebe smatra “blagoslovenim”.
Ima slobodu da se fokusira na muziku i pisanje, ali ne očekuje da će završiti sve pesme koje su mu u glavi.
“U jednom trenutku, ako još imate sve daske u glavi i nemate ozbiljne finansijske izazove, imate šansu da svoj dom dovedete u red. Ako to možete, to će vam pružiti veliko zadovoljstvo, a koristi od toga su neprocenjive”, smatra on.












