Izvor: S media, 08.Nov.2009, 11:40 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Bijonse dobila tri MTV nagrade
Superzvezda R&B-a Bijonse osvojila je tri Em-Ti-Vi evropske muzičke nagrade na 16. dodeli priznanja, održanoj u četvrtak uveče u Berlinu.
Bijonse je proglašena za najbolju pevačicu, a dobila je i nagrade za najbolju pesmu za numeru "Halo" i najbolji video za spot "Single Ladies". Među dobitnicima su i "Grin Dej", trio nagrađen za najbolje rok izvođenje, i irski rokeri "U2" koji su pobedili u kategoriji najbolji nastup uživo.
Nemački pop kvartet "Tokio Hotel" >> Pročitaj celu vest na sajtu S media << koji uživa veliku popularnost i van Nemačke, proglašen je najboljim bendom, a Lejdi Gaga proglašena je za najboljeg debitanta. Najbolji muški izvođač u ovogodišnjem izboru je Eminem. U katerogiji najboljih evropskih izvođača pobedila je turska grupa "maNga".
Ceremoniju koja je prošla u znaku proslave 20. godišnjice pada Berlinskog zida, vodila je Kejti Peri, a među izvođačima su bili "Fu Fajters", Leona Luis i Šakira.













