Bajcu uručena nagrada Isidora Sekulić

Izvor: S media, 23.Jun.2009, 15:40   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Bajcu uručena nagrada Isidora Sekulić

Književniku Vladislavu Bajcu je u Skupštini Beograda uručena nagrada "Isidora Sekulić" za roman "Hamam Balkanija", objavljen u izdanju beogradskog "Arhipelaga".

Odluku o ovogodišnjem dobitniku prestižne književne nagrade koju od 1967. godine dodeljuje beogradska opština Savski venac žiri je doneo većinom glasova, a u najužem izboru bila su i dela "Top je bio vreo" Vladimira Kecmanovića i "Filozofska životinja" Predraga Krstića.

Čitajući obrazloženje >> Pročitaj celu vest na sajtu S media << za dodelu nagrade, predsednica žirija Dubravka Popović Srdanović istakla je da se Bajac u svom romanu "na izuzetno zanimljiv i originalan način bavi značajnim, a u savremenoj književnosti i teoriji sveprisutnim pitanjem složenosti ličnog, nacionalnog i verskog identiteta.

Zahvaljujući na nagradi, koja pored diplome i povelje, obuhvata i 3.000 evra, Bajac je rekao da potraga za stilskom lepotom pisce prati u svim prilikama, a ne samo dok pišu, i istakao da književnost uči da reči mogu biti moćne, dok istorija i politika ukazuju na njihovu ništavnost.

Nastavak na S media...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta S media. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta S media. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.