Autor Kolibe Vilijem Pol Jang u Beogradu

Izvor: Radio Televizija Vojvodine, 24.Sep.2010, 10:36   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Autor "Kolibe" Vilijem Pol Jang u Beogradu

BEOGRAD -

Kanadski pisac Vilijem Pol Jang, koji je postao globalno slavan zahvaljujući romanu " Koliba", do sada prodatom u tiražu od deset miliona primeraka, stiže danas u Beograd kao gost izdavačke kuće "Laguna".

Jang će u subotu, 25. septembra, u knjižari Delfi SKC, učestvovati na otvorenoj tribini na temu "Fenomen uspeha "Kolibe" - odgovor je u univerzalnosti ili u Bogu?"

Tribina počinje u 13 časova, a učesnici su pored autora "Kolibe", autor emisije >> Pročitaj celu vest na sajtu Radio Televizija Vojvodine << "Agape" na teleiziji Studio B Aleksandar Gajšek, glavna urednica časopisa "Sensa" Žana Poliakov, psihoterapeut Dragana Pjanić i prevodilac knjige Nenad Dropulić.

Tribina

Tribina će se održati u novom, proširenom prostoru - kafe galeriji knjižare Delfi SKC koju će zvanično, istog dana od 19 časova otvoriti specijalni gost večeri Vilijem Pol Jang.

Tom prilikom, autor "Kolibe" će potpisivati knjige i razgovarati sa čitaocima.

Roman "Koliba" se neprekidno nalazi 114 sedmica na listi bestselera "Njujork tajmsa", od toga je 52 nedelje bio na prvom mestu top-liste. To je treća najprodavanija knjiga 2009. godine u Americi. Takođe je treća najprodavanija knjiga u Srbiji za 2009 godinu.

Prevedena je na 34 jezika i bila je najveći bestseler u Kanadi, Engleskoj, Južnoj Africi i Južnoj Koreji. U Brazilu je prodato milion primeraka, a u Nemačkoj je trenutno na trećem mestu liste bestselera.

Prikazivanje sveta

Zanimljivo je da je ovaj roman odbilo da štampa 26 izdavača, pa je autor knjigu objavio u izdavačkoj kući koju je pokrenuo sa svojim prijateljima. Iako je u reklamnu kampanju za knjigu uložio samo 200 dolara, ovaj roman je postao svetski bestseler zahvaljujući isključivo preporukama ljudi koji su ga čitali.

Roman "Koliba" prikazuje svet u kome je vera marginalizovana, a njegov autor traga za odgovorom na pitanje: "Gde je Bog u svetu ispunjenom neizrecivim bolom?".

Jang (55) je kao dete, uz roditelje misionare, živeo sa domorodačkim plemenom na visoravnima nekadašnje Nove Gvineje. Imao je veoma tešku i tragičnu mladost, a sada sa šestoro dece i troje unučadi živi na severozapadnoj obali Pacifika.

Nastavak na Radio Televizija Vojvodine...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Radio Televizija Vojvodine. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Radio Televizija Vojvodine. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.