SZS: Pronaži nalogodavce napada u Kruševcu

Izvor: RTS, 13.Dec.2018, 16:01   (ažurirano 02.Apr.2020.)

SZS: Pronaži nalogodavce napada u Kruševcu

Savez za Srbiju zahteva (SZS) da se otkriju nalogodavci napada na članove opozicije u Kruševcu, izjavio je predsednik Levice Srbije i jedan od predstavnika Saveza Borko Stefanović, koji je danas novinarima pokazao fotografije dvojice od trojice osumnjičenih za napad na njega i dvojicu njegovih kolega.
Borko Stefanović je pokazao fotografije dva muškarca, navodeći da su obojica iz Kruševca. Rekao je >> Pročitaj celu vest na sajtu RTS << da nemaju fotografiju trećeg osumnjičenog, ali ga je imenovao.

Konferenciji za novinare su prisustvovali Dragan Đilas, Boško Obradović, Zdravko Ponoš i Janko Veselinović.
Stefanović je istakao da su trojica osumnjičenih uhapšeni na osnovu iskaza policajca koji je bio na mestu napada i još nekoliko svedoka.
"Neophodno je da se dođe do nalogodavaca", istakao je Stefanović, uveren da je napad na njega i njegove kolege iz Saveza za Srbiju bio "organizovan i pripremljen".
Njegov opozicioni kolega, Boško Obradović iz Dveri, rekao je kako vlast uporno pokušava da za nasilje optuži opoziciju.
Prema Obradoviću, i napad na kandidata za odbornika u Lučanima na listi Srpske napredne stranke Nadu Jovanović je pripisivan opoziciji, a u stvari je bilo reč o sukobu dve frakcije SNS-a.
Obradović tvrdi da je za napad na tu ženu odgovoran aktivista SNS-a iz Lučana i da su se to dvoje ljudi i ranije verbalno, a možda i fizički sukobljavali.
"Kreator verbalnog nasilja u Srbiji je Aleksandar Vučić", smatra Obradović i navodi da Vučić svoje političke protivnike naziva pogrdnim imenima i stalno tvrdi da su lopovi.
Zdravko Ponoš iz Narodne strane obavestio je novinare da je član te opozicione stranke iz Trstenika Bojan Petrović danas priveden u policiji pod obrazloženjem da nešto nije u redu sa njegovim kolima.
Ponoš je naveo da je član Narodne stranke priveden kada je krenuo da lično postavi pitanja predsedniku Srbije Aleksandru Vučiću, koji boravi u Trsteniku.
Prema Ponošu, privedeni je želeo da pita Vučića zašto je uništena "Prva petoletka" u Trsteniku i kada će Skupštini Srbije da podnese izveštaj o pregovorima o Kosovu.
Predsedavajući Saveza za Srbiju Dragan Đilas osudio je napad na novinara Milana Jovanovića, kome je zapaljena kuća.
Đilas je rekao da Savez traži da se pronađu odgovorni i da je spreman da pomogne da taj čovek i njegova porodica ponovo dobiju krov nad glavom.
Pogledaj vesti o: Kruševac

Nastavak na RTS...






Povezane vesti

Savez za Srbiju naveo imena napadača na Borka Stefanovića, traže da se otkriju NALOGODAVCI

Izvor: Blic, 13.Dec.2018

Predstavnici Saveza za Srbiju otkrili su danas identitet osumnjičenih za napad na predsednika Levice Srbije Borka Stefanovića, koji su do sada u javnosti bili predstavljani inicijalima, i kažu da se radi o Danijelu Gmijoviću, Marku Živkoviću i Marku Šaponjiću.

Nastavak na Blic...

Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta RTS. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta RTS. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.