Ćirić u Beču o novim investicijama

Izvor: S media, 13.Sep.2011, 16:34   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Ćirić u Beču o novim investicijama

Nebojša Ćirić, srpski ministar ekonomije, otputovaće sutra u dvodnevnu posetu Beču. Osnovni cilj posete jeste unapređenje austrijskih invensticija.

Ministar ekonomije Srbije Nebojša Ćirić boraviće 14. i 15. septembra u Beču, gde će sa predstavnicima države i privrede Austrije razgovarati o mogućnostima unapredjenja ekonomske saradnje.

Kruševac: Ministar Ćirić u Đuraškovićevom >> Pročitaj celu vest na sajtu S media << FAM-u

Italijanski privrednici u poseti Srbiji

Ćirić: Investirati u stručne kadrove

Kako je najavilo Ministarstvo ekonomije, Ćirić će u Beču boraviti na poziv austrijskog ministra za privredu Rajnholda Miterlenera, a sastaće se i sa gradonačelnikom Beča kao i sa predstavnicima Udruženja industrijalaca Austrije.

U saopštenju ministarstva se ističe da će poseban akcenat biti stavljen na potencijalne kompanije iz Austrije koje su zainteresovane da investiraju u srpsko tržište.

Austrija je poslednjih pet godina najveći investitor u srpsku privredu sa ukupnim ulaganjima kompanija od oko tri milijarde dolara, dodaje se u saopstenju.

(Beta)

Nastavak na S media...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta S media. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta S media. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.