Zdravstvo nije najkorumpiranija profesija

Izvor: NaDlanu.com, 05.Nov.2011, 17:04   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Zdravstvo nije najkorumpiranija profesija

Direktorka Lekarske komore Srbije Tatjana Radosavljević izjavila je u subotu da lekarska struka nije "ni manje ni više" korumpirana od drugih profesija u Srbiji i pozvala gradjane da prijavljuju slučajeve korupcije u zdravstvu.

Radosavljević je u Kragujevcu na okruglom stolu o ulozi Lekarske komore Srbije u zdravstvenom sistemu Srbije rekla da nema više od dve do tri sudske presude zbog korupcije u zdravstvu, ali da je korupcija u toj profesiji "najzgodnija da se isturi na prve stranice novina"."Mi priznajemo da bolest postoji ali ne i kvalifikaciju da je zdravstvo najkorupiranije", rekla je ona i dodala da je danas najlakše manipulisati tom tezom.Prema njenim rečima, Lekarska komora ima mehanizme za prijavljivanje korpucije ali sudovima časti te komore građani nisu prijavili nijedan slučaj korupcije. Ona je istakla da je i u interesu lekara da se očisti žito od kukolja i da se "zna koliko to lekara radi, a mali je procenat".KRAGUJEVAC, 5. novembra 2011. (Beta)

Nastavak na NaDlanu.com...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta NaDlanu.com. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta NaDlanu.com. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.