Izvor: KGsport.info, 13.Sep.2017, 22:48

Stefan Ljušić matirao lidera na Bubnju (FOTO)

Ekipa Zastave posle današnje pobede u novoj opremi koju je dobila na poklon od agencije „Kraguj stan“

Danas je odigrano peto vanredno kolo Prve gradske lige Kragujevca u kojem je ekipa Zastave na Bubnju priredila iznenađenje ubedljivom pobedom u susretu sa vodećom ekipom Budućnosti iz Resnika od 5:1 (3:0), zahvaljujući rapoloženom strelcu Stefanu Ljušiću, koji je postigao četiri pogotka.
Bila je to tek druga pobeda gradskog prvoligiša sa Bubnja u sezoni. >> Pročitaj celu vest na sajtu KGsport.info << Iako se domaćin pribojavao Resničana koji su u Kragujevac došli sa maksimalnim učinkom iz prethodna četriri kola, lako su došli do bodova. Treba reći da je Budućnost, koju vodi poznati trener Miodrag Bamba Radojković, nastupila u oslabljenom sastavu bez petorice prvotimaca, među kojima i bez prvog golmana, ali to ne umanjuje značaj ubedljive pobede Zastave.
Resničani su imali šansu u 8. minutu da dođu do prednosti, ali je Đušić bio neprecizan. Fudbaleri Zastave poveli su golom četvorostrukog strelca Stefana Ljušića u 20. minutu, koji je otvorio seriju pogodaka kada je posle jedne duge lopte protrčao pored statične odbrane protivnika i pogodio suprotni ugao. Trinaest minuta kasnije bilo je 2:0, a ponovo je realizator bio iskusni napadač Zastave, ovaj put preciznim udarcem po zemlji sa ivice šesnaesterca.
Najveće zasluge za pobedu prvoligaša sa Bubnja pripadaju četvorostrukom strelcu Stefanu Ljušiću
U 45. minutu u listu strelaca upisao se i štoper Prodanović, koji je centaršut Miloševića sa desne strane glavom sproveo pod prečku za 3:0.
U drugom poluvremenu ekipu Budućnosti pojačao je jedini igrač sa klupe Živorad Lekić, inače predsednik kluba i poznati kragujevački advokat, ali ni to nije pomoglo Resničanima da izbegnu težak poraz.
U 70. minutu gosti su uspeli da posle centaršuta Stevanovića smanje prednost Zastave na 3:1 pogotkom Đusića. Očekivalo se tada da će Budućnost uspeti da se vrati u igru, ali se to nije desilo. Samo dva minuta kasnije Ljušić je het-trikom povećao prednost Zastave na 4:1. Slobodan udarac sa desne strane izveo je Živanović, a na drugoj stativi iskusni strelac glavom je loptu sproveo u mrežu nemoćnog golmana Resničana Milikića.
U 80. minutu Ljušić je sa nekoliko metara mlako šutirao i loptu poslao u ruke gostujućeg golmana. Međutim, minut kasnije najbolji strelac Zastave se iskupio evro-golom. Šutirao je kao iz katapulta sa preko 25 metara u levi gornji ugao golmana Budućnosti i svojim četvrtim pogotkom „overio“ dobru igru i ubedljivu pobedu Zastave.
Fudbaleri Zastave (crveni dresovi) odigrali su motivisano i borbeno i zasluženo pobedili Resničane
Inače, Budućnost je dobro startovala u ovoj sezoni i zabeležila četiri pobede. Pre početka današnje utakmice na Bubnju pitali smo predsednika Živorada Lekića kako su u tome uspeli.
Ekipa je malo ozbiljnije pristupila treninzima, a doveli smo i iskusnog trenera Bambu Radojkovića, koji je izvukao maksimum iz igrača. U timu imamo nekoliko kvalitetnih igrača koji su igrali u Radničkom, Srpskoj ligi i Zoni. Među njima su Nikolić, Jovanović, Stevanović, Pantelić, Marko Lepović, Milenić, Vasović, kao i neki naši mladi igrači koji su se afirmisali. To je doprinelo da dobro startujemo u ovoj sezoni.
Pokušaćemo u prvom delu da zadržimo čelnu poziciju. Imamo zadovoljavajuću infrastrukturu, ali za viši rang su nam potrebna i pojačanja i veća sredstva, koja i sada teško obezbeđujemo – rekao je za KG Sport.info predsednik resničkog prvoligaša Lekić.
Živorad Lekić, predsednik Budućnosti, i pored poraza je optimista, jer veruje da ima kvalitetan tim
ZASTAVA – BUDUĆNOST (R) 5:1 (3:0)
Pomoćni teren igrališta na Bubnju.
Gledalaca: 50.
Sudija: Stefan Mitrović.
Pomoćnici: Aleksandar Đurđević, Filip Petronijević (svi iz Kragujevca).
Strelci: Ljušić u 20,33, 72. i 85. za Zastavu, a Đusić u 70. minutu za Budućnost
Žuti kartoni: Tanasković (Zastava), Beloica, Đusić (Budućnost).
ZASTAVA: Kovenić, Osmani, Prodanović, Andrić (od 46. Lazić), Milošević, Veselinović (od 75. Čekrlić), Ljušić, Živanović, Vujović (od 72. Aćimović), Sredojević, Tanasković.
BUDUĆNOST: Milekić, Dragutinović, Jovanović, Milanović, Stevanović, Lepović, Beloica, Erić, Đusić, Vasović, Stefanović (od 46.Lekić).
Loš dan Budućnosti i Korićana, koji su poraženi u Pajazitovu od Mladosti čak sa 6:1, iskoristila je Srbija iz Ilićeva, koja je kao gost pobedila Slogu iz Desimirovca na terenu u Resniku sa 1:0 i preuzela vodeću poziciju na tabeli Prve gradske lige. Sa dobrim rezultatima nastavila je i Vodojaža pobedom u Petrovcu, u duelu sa Jedinstvom od 5:1, a bodove u gostima osvojila je i Kolonija u duelu sa Šumadijom 1934 iz Drače rezultatom 3:0. U ostalim susretima postignuti su sledeći rezultati: Erdoglija 1931 – Partizan (C) 2:0, Jadran – Borac (D) 2:0, Sloboda (G) – Šumadinac KG 3:1 i Ćava – Kutlovo 1:1.
U vođstvu je Srbija sa 13 poena, a po bod manje imaju Mladost (P), Budućnost (R) i Vodojaža.
U šestom kolu za vikend sastaju se: Korićani – Zastava, Partizan (C) – Budućnost,  Kolonija – Mladost (P), Kutlovo – Šumadija 1934, Šumadinac KG – Ćava, Vodojaža – Sloboda (G), Borac (D) – Jedinstvo, Srbija – Jadran, Erdoglija 1931 – Sloga (D).
Tekst i foto: M. Jovičić