Izvor: Studio B, 15.Avg.2013, 14:43 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Otkriveno oko 200 kg indijske konoplje
Kragujevačka kriminalistička policija, u okviru akcije koju poslednjih dana intenzivno sprovodi na području Šumadije, otkrila je u ataru sela Brzan kod Batočine, na više lokacija zasade oko 200 kilograma indijske konoplje.
U toku je seča pronađenih zasada, a tačna količina znaće se nakon završene akcije, kada indijska konoplja bude izmerena, saopštila je Policijska uprava u Kragujevcu.
Kragujevačka policija radi na identifikovanju osoba koje su uzgajale >> Pročitaj celu vest na sajtu Studio B << ovu biljku.
U narednom periodu nastaviće se rad na pronalaženju i drugih zasada biljke indijske konoplje, o čemu će javnost blagovremeno biti obaveštena, navedeno je u saopštenju policije.
"Nakon višemesečnog operacionog rada, policijski službenici Policijske uprave u Kragujevcu započeli su akciju na pronalasku i seči zasada sa biljkama indijske konoplje kako bi sprečili zloupotrebu da druga lica dođu u posed kasnije, u procesu sušenja proizvoda, opojne droge marihuana", rekao je operativac grupe za suzbijanje narkotika Policijske uprave Kragujevac Igor Perović.
On je istakao da će akcija biti stalnog karaktera, da će se sprovoditi svake godine i da će trajati do oktobra.
Perović je naveo da se akcija, koja će tek za par dana dati očekivane rezultate, a koji će kasnije biti i predstavljeni javnosti, sprovodi na celom području koje pokriva Policijska uprava u Kragujevcu.
Kod Batočine otkriveno 200 kilograma indijske konoplje
Izvor: Blic, 15.Avg.2013
Kragujevačka kriminalistička policija je, u okviru akcije koju poslednjih dana intenzivno sprovodi na području Šumadije, u ataru sela Brzan kod Batočine, na više lokacija pronašla zasade biljke indijske konoplje. U toku prepodneva isečeno je oko 200 kilograma ove droge, ali se predpostavlja da...


















