Mašinci nokautirali Bajinu baštu!

Izvor: KGsport.info, 12.Nov.2012, 13:59   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Fenomenalna igra popularnih Mašinaca i ubedljiva pobeda (10:2) protiv Bajine bašte u utakmici 3. kola II futsal lige Zapad pred velikim brojem navijača u II kragujevačkoj gimnaziji.
Od samog početka bila je očita velika razlika u kvalitetu između dva tima. Već u prvom minutu, odlična akcija domaćih koju koristi Popović i preciznim šutem dovodi Mašinac u vođstvo.
Nastavljaju da se ređaju šanse domaćih i u četvrtom minutu nakon sjajne solo akcije Cvetković duplira prednost, >> Pročitaj celu vest na sajtu KGsport.info << 2:0 za Mašinac.
U šestom minutu Gavrilović koristi dodavanje Pajića i odličnim šutem postiže gol za 3:0.
U devetom minutu konačno dobra akcija gostiju iz Bajine Bašte. Sjajan prodor Boškovića i asistencija za Avramovića koji smanjuje prednost domaćih na 3:1.
U 11. minutu, odlična akcija domaćih, Cvetković 4:1. Već u narednom napadu nakon fenomenalnog prodora Matovića Popović rutinski postiže pogodak za 5:1.
U 13. minutu, nakon duplog pasa sa Jovanovićem Timotijević sjajnim udarcem postiže pogodak za Bajinu Baštu, 5:2.
Slede dva sjajna gola mladog Matovića. Prvi nakon solo prodora u 14-om minutu a drugi u 15-om nakon akcije iz kornera i odličnog dodavanja petom Gavrilovića.
Do kraja poluvremena, beležimo još jedan pogodak najboljeg igrača utakmice Cvetkovića u 20. minutu za 8:2 kao i fenomenalan šut Tubića za prvenac u dresu Mašinca i 9:2.
Prednost domaćina je na poluvremenu mogla biti i ubedljivija da su sjajne prilike iskoristili Simić, Pajić, Cvetković i Mijatović.
U drugom poluvremenu Mašinac obara ritam i rutinski privodi utakmicu kraja. Simić je u par navrata pokazao kakav je umetnik sa loptom i šteta sto svoju sjajnu igru nije krunisao i nekim pogotkom. Golman gostiju je u tri navrata fenomalno reagovao i sprečio ga da postigne pogodak.
Do kraja utakmice beležimo i sjajnu minijaturu Pajića u 34. minutu za konačnih 10:2 za Mašinac.
’’Zahvaljujem se publici što je došla u velikom broju da nas podrži večeras. Verujem da su zadovoljni našom igrom i da će biti uz nas do kraja sezone jer pravi izazovi za nas tek slede. Odigrali smo zaista sjajno, pogotovo prvo poluvreme. Ispoštovali sve što smo se dogovorili u svlačionici i rezultat toga je ubedljiva pobeda”, kaže igrač i predsednik KMF Mašinac Milan Popović.
“Sledi nam put u Novi Pazar i duel sa velikim rivalom i ekipom koja je bila  prvoplasirana prošle sezone. To je definitivno najteže gostovanje u sezoni, veliki izazov za nas i utakmica koja može mnogo toga da reši. Verujem da imamo kvalitet, da nećemo podleći vreloj’ atmosferi i nadam se lepim vestima iz Pazara”.
KRAGUJEVAC
II KRAGUJEVA
ČKA GIMNAZIJA
Gledalaca
250.
Sudije: Kolenčević i Radisavčević (obojica iz Kraljeva).
Strelci: 1:0 Popović 1, 2:0 Cvetković 4, 3:0 Gavrilović 6, 3:1 Avramović 9, 4:1 Cvetković 11, 5:1 Popović 12, 5:2 Timotijević 13, 6:2 Matović 14, 7:2 Matović 15, 8:2  Cvetković 20, 9:2 Tubić 20, 10:2 Pajić 34.
Nagomilavanje prekršaja: KMF Mašinac 6 (2+4), KMF Bajina Bašta 1 (1+0).
Žuti kartonJovanović (KMF Bajina Bašta).
KMF MAŠINAC: Antić (g), Tubić, Gavrilović (kap), Popović, Cvetković, Brdar, Mijatović, Simić, Petrović, Matović, Pajić, Bjelanović(g).
KMF BAJINA BAŠTA: Vuković, Mojković, Filipović, Avramović, Timotijević, Bošković, Jovanović.
Igrač utakmice: Mališa Cvetković (KMF Mašinac).
Drugi kragujevački klub u ovom rangu takmičenja, Ekonomac 2 savladao je u dvorani Jezero ekipu Župskog rubina sa 3:2.