Izvor: N1 televizija, 16.Dec.2016, 16:50 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Kragujevac dobija Centar za vantelesnu oplodnju
U Kliničkom centru u Kragujevcu počela je izgradnja Centra za vantelesnu oplodnju gde će najmanje 150 parova godišnje moći da uz savremene procedure leči neplodnost i olakša put ka začeću.
Centar će biti dograđen na 340 kvadratnih metara trećeg sprata Ginekološko-akušerske klinike.
Izgradnju Centra za vantelesnu oplodnju podržala je Fondacija "Dragica Nikolić" koja je za to obezbedila 73 miliona dinara.
Predsednica Upravnog odbora Fondacije >> Pročitaj celu vest na sajtu N1 televizija << i supruga predsednika Srbije Dragica Nikolić rekla je da očekuje da će, ako vreme bude povoljno, Centar biti završen u martu iduće godine.
Početku izgradnje prisustvovali su i predsednik Srbije Tomislav Nikolić i ministar zdravlja Zlatibor Lončar.
Ministarstvo zdravlja je u opremu i materijal za Centar uložilo 40 miliona dinara i snosiće troškove specijalizacije kadrova iz kragujevačkog Kliničkog centra koji će u njemu da rade.
Ministar Zlatibor Lončar rekao je da se procenjuje da u Srbiji 400.000 ljudi ima problem steriliteta.
On je rekao da je u 2016. godini država finansirala oko 2.000 pokušaja vantelesne oplodnje i takva podrška će biti nastavljena uz razmatranje povećanja starosne granice sa 41 na 42 godine.
Direktor Kliničkog centra u Kragujevcu Predrag Sazdanović rekao je da oko 200 parova iz ovog grada ide na lečenje neplodnosti u druge državne zdravstvene centre.
Pogledaj vesti o: Kragujevac
Kragujevac dobija Institut za vantelesnu oplodnju
Izvor: Radio Televizija Vojvodine, 16.Dec.2016
Izgradnjom Centra za matične ćelije u Kragujevcu ukazala se potreba i za izgradnjom Instituta za vantelesnu oplodnju u ovome gradu. Fondacija Dragice Nikolić prikupila je sredstva u iznosu od 73 miliona dinara za izgradnju ovog Instituta u cilju povećanja nataliteta u Srbiji...Kragujevac će u okviru...









