Grujin:“Priče o selidbi bez ikakvog osnova!“

Izvor: KGsport.info, 21.Mar.2011, 23:35   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Grujin:“Priče o selidbi bez ikakvog osnova!“

Košarkaši Radničkog sutra nastavljaju takmičarsku sezonu igranjem u domaćoj Superligi. Drugi put kragujevački tim je dobrim igrama u NLB ligi obezbedio opstanak u regionalnom takmičenju koji sada treba da potvrdi osvajanjem jednog od prva četiri mesta u nacionalnom takmičenju. Sezona u NLB ligi se u klubu ocenjuje kao uspešna iako se na početku sezone činilo da neće biti mnogo razloga za radost.
Jedan od sportskih junaka kragujevačke sportske javnosti trener Miroslav Nikolić zadovoljan je ostvarenim ali smatra da je bilo prilika da se napravi i bolji plasman:
- Moram da kažem da je uspešna godina bila, kao i ona prva. U principu, mislim da sam mogao da izvučem više od ove ekipe, bar da smo imali još jednu pobedu ili dve. Nismo bili spremni od početka lige, doveli smo igrače u ono vreme, jedno tri-četiri dana pred prvestvo koji su bili nespremni, da ne ponavljam jednu istu priču. Mislim da smo mogli više uz ovu našu prekrasnu publiku i atmosferu, kao što smo prikazali cele godine, ali sam prezadovoljan jer smo ostali u ligi. Ostavili smo iza sebe institucije kao što su Cibona i Zadar.
Za borbe u Super ligi Srbije kragujevački tim je angažovao poznate košarkaše Branka Jereminova, kao i Nenada Šulovića od kojih se dosta očekuje u, čini se, nikada izjednačenijoj ligi na našim prostorima.
Partizan je još uvek korak ispred drugih, ali će se zato velika borba voditi za ostala mesta koja omogućuju igranje u NLB ligi.
- Mislim da će Radnički igrati dobro, bićemo sveži, borićemo se do poslednjeg.- dodao je Muta Nikolić.
Nekako sa krajem takmičenja u NLB ligi, po ko zna koji put su se, kako se čini, tendenciozno lansirale priče o tome kako klub po završetku sezone napušta Kragujevac i seli se u drugi, za sada, još uvek nepoznati grad. Čelni čovek kluba Ivan Grujin odlučno to demantuje istačući da ni jednom do sada to nije bilo opcija o kojoj se na bilo koji način razmišljalo.
- Najodgovornije tvrdim da nema razloga, a nema ni načina da klub se preseli. To su priče bez ikakvog osnova, klub je registrovan u gradu Kragujevcu, ovde mu je sedište, i da u narednih ne znam koliko godina sigurno neće menjati sedište, sem ukoliko dođe do nekih nepredvidivih situacija da se jednostavno klub ugasi ili pređe u neki drugi rang takmičenja, a nadamo se viši rang, a ne niži. - rekao je Ivan Grujin.
Na startu Super lige Radnički će prve dve utakmice igrati kao domaćin u hali Jezero. U sredu će se od 19.oo časova sastati sa Crvenom zvezdom koju je dva puta savladao u okviru NLB lige, a u nedelju, takođe od 19.oo časova rival će biti OKK Beograd, drugoplasirani tim iz lige Srbije koga su Kragujevčani savladali na startu završnog turnira Kupa Radivoja Koraća.

Nastavak na KGsport.info...



Povezane vesti

Zvezda će se boriti za što bolji rezultat

Izvor: Beta, 22.Mar.2011, 16:15

BEOGRAD, 22. marta 2011. (Beta) - Košarkaši Crvene zvezde u sredu u prvom kolu Superlige gostuju kod kragujevačkog Radničkog, a novi trener Saša Nikitović rekao je da će ekipa učiniti sve da napravi iznenadjenje u domaćem takmičenju, iako je poslednjih dana promenila sastav..."Nastupićemo...

Nastavak na Beta...

Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta KGsport.info. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta KGsport.info. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.