Gradski derbi sa velikim ulogom (sreda, 19h)

Izvor: KGsport.info, 10.Feb.2016, 13:58   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Gradski derbi sa velikim ulogom (sreda, 19h)

Osamnaesto kole Prve lige Srbije za košarkašice donosi novi gradski derbi između Šumadije i Radničkog. Obe kragujevačke ekipe se ove sezone nažalost bore za opstanak, što podiže ulog kada je u pitanju večerašnji meč.
„Šumadinke“ još od polovine decembra i trijumfa nad Spartakom u Kragujevcu ne znaju za čari pobede. Šest vezanih poraza doveli su ekipu Darka Jakovljevića na ivicu ambisa, pa je i sam opstanak doveden u pitanje.
Shodno tome u taboru Šumadije imaju >> Pročitaj celu vest na sajtu KGsport.info << nameru da prekinu tu crnu seriju, a derbi meč sa gradskim rivalom je idealna prilika za to. Razlog za optimizam je i pobeda u prvom ovosezonskom derbiju – 86:81.
„Derbi, kao i svaki, važna utakmica za obe ekipe. Biće teško, ali i zanimljivo. Očekujem jednu dobru, tvrdu utakmicu, i ne sumnjam u kvalitet svoje ekipe i pobedu kao i u prvom delu sezone.“ – kaže Jelena Prvulović, koja će i na ovom meču dirigovati igrom svoje ekipe.

Radnički je u nešto boljoj situaciji pred večerašnji susret, s obzirom da ima pobedu više u odnosu na gradskog rivala, a samim tim i veće šanse u borbi za opstanak. Doduše, i „Crvene“ su vezale tri nesrećna poraza, pa se nadaju da će im se Fortuna konačno osmehnuti u meču sa Šumadijom.
„Pred nama je veoma teška i bitna utakmica. Mnogo toga nam zavisi od ovog meča. Ekipa Pumadije je iskusan tim i verujem da će u utakmicu ući spremno i koncentrisano, baš kao i mi. Dobro smo se pripremile za ovu utakmicu i nadam se da ćemo uspeti da sačuvamo bodove. Gradski derbi je ipak nešto veliko za sve nas.“ – ističe ove sezone sjajna Sara Milošević i ujedno poziva sve ljubitelje košarke da u što većem broju dođu i isprate meč.

Utakmica se igra u hali „Gordana Goca Bogojević“, a početak susreta zakazan je za 19 časova.
Pogledaj vesti o: Kragujevac

Nastavak na KGsport.info...



Povezane vesti

Šumadija dobila gradski derbi i prekinula seriju poraza

Izvor: KGsport.info, 11.Feb.2016, 00:18

I drugi ovosezonski gradski derbi pripao je košarkašicama Šumadije, koje su večeras u hali „Gordana Goca Bogojović“ bile ubedljive protiv rivalki iz Radničkog – 83:69 (20:22, 24:14, 22:8, 25:17) i na taj način došle do važnih bodova u borbi za opstanak.. Šest kola trajao je gubitnički...

Nastavak na KGsport.info...

Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta KGsport.info. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta KGsport.info. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.