Izvor: NoviMagazin.rs, 17.Avg.2015, 13:46 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Ðurić: Ključni interes Srbije stabilnost na KiM
Ključni interesi Srbije su stabilnost na Kosovu i Metohiji i normalizacija odnosa Beograda i Prištine, kao i poboljšanje položaja srpske zajednice u pokrajini, izjavio je danas direktor Kancelarije za KiM Marko Ðurić tokom razgovora sa šefom Unimka Faridom Zarifom.
Farid Zarif, kome je ovo bila oproštajna poseta s obzirom da mu ističe mandat na KiM, izrazio je zadovoljstvo što su vlasti u Beogradu i Prištini okrenute poboljšanju ekonomske situacije na KiM, stanju u oblasti >> Pročitaj celu vest na sajtu NoviMagazin.rs << ljudskih prava i borbi protiv korupcije.
Na sastanku na kojem je bilo reči o aktuelnoj političko-bezbednosnoj situaciji na KiM, Ðurić je informisao Zarifa o nastavku političkog dijaloga u Briselu, koji su najavljeni za 25. avgust, ističući značaj punog sprovođenja Prvog briselskog sporazuma i uspostavljanja ZSO.
Ðurić je, kako je saopšteno iz Kancelarije za KiM, upoznao šefa Unmika i sa stavom Beograda protiv zahteva samoproglašene kosovske države za članstvo u Unesku.
Sagovornici su izrazili zadovoljstvo činjenicom da je nacrt zakona o kulturnoj baštini povučen iz skupštinske procedure u Prištini.
Ðurić je Zarifu zahvalio na konstruktivnoj saradnji tokom njegovog mandata na mestu Specijalnog predstavnika GS UN i šefa Unmika i poklonio mu ekskluzivnu monografiju na engleskom jeziku "Hrišćansko nasleđe Kosova i Metohije".
Pogledaj vesti o: Autonomna pokrajina Kosovo i Metohija
Kancelarija za KiM: Potrebe raseljenih
Izvor: Akter, 17.Avg.2015
Zamenik direktora Kancelarije Vlade Srbije za Kosovo i Metohiju Dušan Kozarev i srpski komesar za izbeglice i migracije Vladimir Cucić razgovarali su danas u Beoradu sa šefom misije UNHCR-a na Kosovu i Metohiji Narasimom Raom o interno raseljenim licima, saopštila je Kancelarija..Kako se navodi u...























