Žbogar: Sporazum dobar za Kosovo

Izvor: S media, 25.Feb.2012, 18:25   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Žbogar: Sporazum dobar za Kosovo

Specijalni predstavnik Evropske unije na Kosovu Samuel Žbogar čestitao je kosovskom premijeru Hašimu Tačiju i pohvalio kosovsku vladu zbog postizanja sporazuma u poslednjoj rundi dijaloga Beograda i Prištine u Briselu. Žbogar je ocenio da je sporazum o regionalnom predstavljanju dobar za napredak i evropsku budućnost >> Pročitaj celu vest na sajtu S media << Kosova.

Žbogar: Približiću Kosovo EU

Pogledajte šta stoji u dogovoru Beograda i Prištine

Suroi: Dogovor štetan za Kosovo, koristan za Srbiju

Specijalni predstavnik EU na Kosovu je pohvalio kosovske političke lidere zbog, kako je rekao, zrelog koraka koji će približiti Kosovo EU.

U pisanoj izjavi koja je dostavljena medijima, Žbogar navodi da će sporazumi postignuti tokom poslednje runde razgovora u kojima je EU posrednik, omogućiti Kosovu da učestvuje, da za svoj račun potpisuje nove sporazume i da govori u svoje ime na svim regionalnim sastancima.

Specijalni predstavnik EU dodaje da će EU nastaviti da posreduje u dijalogu između Prištine i Beograda, sa ciljem da obezbedi da se sporazumi koji su postignuti primenjuju u korist građana.

(Tanjug)
Pogledaj vesti o: Autonomna pokrajina Kosovo i Metohija

Nastavak na S media...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta S media. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta S media. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.