Izvor: Radio Televizija Vojvodine, 24.Jul.2018, 11:47 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Zahvalnost Kipru na nepriznavanju Kosova
Predsednik Republike Srbije Aleksandar Vučić, tokom sastanka sa predsednikom Parlamenta Kipra Demetrisom Silurisom, istakao je veliki značaj koji Srbija pridaje čvrstom prijateljstvu sa Kiprom, zasnovanom na razumevanju, poverenju i solidarnosti.
Vučić je zahvalio na pomoći Kipra u zaštiti državnih i nacionalnih interesa Srbije, pre svega nepriznavanjem jednostrano proglašene nezavisnosti Kosova i izrazio čvrst stav Srbije o podršci teritorijalnoj celovitosti Kipra. >> Pročitaj celu vest na sajtu Radio Televizija Vojvodine <<
Predsednik kiparskog Parlamenta Siluris je istakao snažnu podršku evrointegracijama Srbije, ponudivši stručnu pomoć u pripremi za pristupanje EU, saopšteno je iz predsednikove Službe za saradnju s medijima.
Dvojica sagovornika su izrazili opredeljenje da se dobri politički odnosi pretoče u snažniju ekonomsku saradnju, na dobrobit dve zemlje.
Vučić i Silurius su razgovarali i o održavanju Druge zajedničke sednice vlada Srbije i Kipra, na kojoj bi se formulisali konkretni zajednički projekti i drugi vidovi saradnje.
Pogledaj vesti o: Autonomna pokrajina Kosovo i Metohija
Nastavak na Radio Televizija Vojvodine...




