Izvor: Press, 17.Feb.2013, 01:45 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Varšavom prošao marš podrške Srbima na Kosovu
"Manifestacija je protekla mirno bez incidenata", kazao je portparol prestoničke policije koja je obezbedjivala marš, Andžej Brovarek.
"Kao Poljaci šaljemo Srbima kratku poruku: u pravu ste, razumemo vas, podržavamo vas. Kao Poljaci savršeno dobro poznajemo šta znači parčanje zemlje i gubitak istorijskih zemalja", poručila je inicijativa Poljaci za srpsko Kosovo koja je protest organizovala u saradnji sa organizacijama i udruženjima radikalnih poljskih nacionalista. >> Pročitaj celu vest na sajtu Press <<
U marš su se tradicionalno uključili i navijači prestoničkih fudbalskih klubova, na čelu sa navijačima Legije Varšava. Noseći transparente podrške Srbima na Kosovu i protiv nezavisnosti, koju je poljska vlada priznala ubrzo po jednostranom proglašenju, demonstranti su skandirali "Srbija - Varrsava - zajednička stvar".
U masi su se pojavile i zastave Sirije i stare belo-crveno-bele zastave nezavisne Belorusije.
Poljaci za srpsko Kosovo još od 2011. godine organizuju pred ili na godišnjicu proglašenja nezavisnosti Kosova protestne marševe, zbog, kako kažu, otimanja Kosova Srbiji. U protestu se obično okupi 1.000 do 1.500 ljudi.



