Uklonjen trg Adem Jašari u Mitrovici

Izvor: B92, 30.Okt.2016, 15:22   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Uklonjen "trg" Adem Jašari u Mitrovici

Kosovska Mitrovica -- Betonska cev sa albanskom zastavom i natpisom "Trg Adema Jašarija" uklonjeni su iz naselja Bošnjačka mahala u Kosovskoj Mitrovici.

Uklanjanje "trga" usledilo je nakon što je sinoć uklonjena poslednja barikada u tom gradu.

Betonska cev, napunjena cementom, sa albanskom zastavom i metalnom pločom na kojoj je bilo ispisano ime komandanta Oslobodilačke vojske Kosova Adema Jašarija u Bošnjačkoj mahali postavljeni su jula 2014. godine, nakon >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << što je započeta, a potom i zaustavljena izgradnja Trga Cara Lazara u Kosovskoj Mitrovici.

Bagerima i uz pomoć teške mehanizacije uklonjena je u subotu barikada koja se nalazila u neposrednoj blizini raskrsnice kod Tehničke škole u Mitrovici, a koja je vodila prema takozvanom Istočnom mostu i južnom delu grada, javio je izveštač Tanjuga sa lica mesta.
Pogledaj vesti o: Autonomna pokrajina Kosovo i Metohija

Nastavak na B92...



Pročitaj ovu vest iz drugih izvora:
Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta B92. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta B92. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.