Uhapšen direktor Centralnih javnih nabavki u Prištini

Izvor: RTS, 01.Nov.2016, 01:19   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Uhapšen direktor Centralnih javnih nabavki u Prištini

Kosovska policija uhapsila je direktora Centralnih javnih nabavki Murselja Racija pošto se sumnja da je protivzakonito poništio tender u vrednosti od osam miliona evra.
Kako se navodi u saopštenju kosovske policije, Direkcija za istragu ekonomskog kriminala i korupcije je nakon završene istrage zbog zloupotrebe službenog položaja i ovlašćenja u sredu uhapsila jednu osumnjičenu osobu u Prištini. >> Pročitaj celu vest na sajtu RTS <<
Prema navodima, uhapšena osoba osumnjičena je za donošenje protivzakonite odluke poništenja tendera u suprotnosti sa Zakonom o javnim nabavkama.
"Isti je osumnjičen da nije prihvatio odluke nadležnog organa javnih nabavki tako što je ostavio da vise te procedure", navodi se u saopštenju.
Osumnjičenom je određena mera policijskog zadržavanja do 48 sati.
Pogledaj vesti o: Autonomna pokrajina Kosovo i Metohija

Nastavak na RTS...



Pročitaj ovu vest iz drugih izvora:
Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta RTS. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta RTS. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.