U Gračanici protiv izbornog zakona

Izvor: Studio B, 10.Apr.2014, 14:06   (ažurirano 02.Apr.2020.)

U Gračanici protiv izbornog zakona

Zaposleni u opštini Gračanica prekinuli su jutros rad na 15 minuta zbog najave usvajanja predloga Zakona o opštim izborima u Skupštini Kosova, saopštila je ta opština.

Na protestu je još jednom zatraženo da se iz skupštinske procedure povuče predlog tog zakona, kojim se Srbima koji nemaju kosovska dokumenta oduzima pravo glasa.

Takođe je zatraženo da se povuče odredba iz zakona kojom se ukidaju rezervisana poslanička mesta za predstavnike manjinskih zajednica. >> Pročitaj celu vest na sajtu Studio B << "Zaposleni u opštini su na ovaj način još jednom poslali upozorenje javnosti da bi usvajanje ovakvog zakona ugrozilo prava i interese manjinskih zajednica na Kosovu", navodi se u saopštenju opštine Gračanica.

Protest je po treći put, prekidom rada, održan u svih deset opština sa srpskom većinom. Skupština Kosova prošle nedelje je u prvom čitanju usvojila Nacrt Zakona o opštim izborima, a za nedelju dana trebalo bi da se ponovo nađe na dnevnom redu, kada se očekuje njegovo konačno usvajanje. U međuvremenu poslanici mogu da ulažu amandmane na usvojeni Nacrt. 
Pogledaj vesti o: Autonomna pokrajina Kosovo i Metohija

Nastavak na Studio B...



Pročitaj ovu vest iz drugih izvora:
Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Studio B. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Studio B. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.