Izvor: Vesti-online.com, 16.Jun.2015, 11:54 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Tahiri: Pozivni za Kosovo 383
Predsedavajuća kosovske delegacije i ministarka za dijalog Beograda i Prištine Edita Tahiri izjavila je danas da će Kosovo dobiti međunarodni telefonski broj 383, da će zahtev poslati Austrija, a razgovori o toj temi sa Beogradom biti završeni do kraja godine.
Posle jučerašnjeg dijaloga Prištine i Beograda u Briselu, Tahiri je rekla kosovskim medijima da će telefonskiborj biti dobijen "direktno od ITU".
>> Pročitaj celu vest na sajtu Vesti-online.com << />- Određivanje i dobijanje telefonskog broja je od velikog značaja, jer će Kosovo imati broj kao svaka država za razliku od sadašnje situacije kada je u upotrebi nekoliko kodova - rekla je Tahiri.
Ona je dodala da postoji saglasnost da "operateri sarađuju u sferi interkonekcije i rominga sa ciljem umanjena tarifa za sve građane".
- Sporazum predviđa da i Kosovo bude uključeno u regionalne inicijative za sporazume za roming - navela je Tahiri.
Prema njenim rečima, deo sporazuma predviđa i da će jedna nova telefonska kompanija na Kosovu imati ograničeno delovanje, ali da se ne radi o novom operateru telefonije, pošto se takvo odobrenje dobija samo na međunarodnom tenderu.
Konačan dogovor u vezi tog plana očekuje se na narednom sastanku premijera, ukazala je Tahiri, do kada će, kako se očekuje, prestati sa radom svi ilegalni operateri kako bi konačno bila postavljena pravila na celoj teritoriji Kosova, prenose mediji u Prištini.
Tahiri je zaključila i da će naredni sastanak delegacija biti 22. juna u Briselu.
Nastavak na Vesti-online.com...
Đurić: Laž da je Kosovo preko Austrije dobilo pozivni telefonski broj
Izvor: Blic, 16.Jun.2015
Šef beogradskog tima u pregovorima sa Prištinom Marko Đurić izjavio je danas u Briselu da je potpuna neistina da je Kosovo posredstvom Austrije dobilo međunarodni telefonski pozivni broj kako je to izjavila šefica kosovske delegacije Edita Tahiri...Đurić je naglasio da Kosovo može dobiti telefonski...













