Izvor: Kurir, 24.Jan.2012, 14:17 (ažurirano 02.Apr.2020.)
TURSKI ZVANIČNI JEZIK NA KOSOVU?!
Zamenik gradonačelnika Prizrena Orhan Lopar, koji je turskog porekla, rekao je da je to značajan korak za Turke koji čine respektabilan deo društva
ANKARA - Nakon usvajanja zakona koji dozvoljavaju višejezičje, Kosovo će zvaničnu korespondenciju uvesti, osim za albanski i srpski, takođe za turski jezik.
Zamenik gradonačelnika Prizrena Orhan Lopar, koji je turskog porekla, pozdravio >> Pročitaj celu vest na sajtu Kurir << je ovu vest govoreći da je to značajan korak za Turke koji čine respektabilan deo društva,p renosi tursi portal TRT.
"Godina 1878. na grbu Prizrena označava godinu u kojoj je pokrenut ustanak protiv Osmanlija, što je vređalo tursku zajednicu u Kosovu, pa će ista biti uklonjena", rekao je Orhan Lopar i dodao da su on i njegove kolege učinili mnogo napora kako bi taj "sporni datum bio uklonjen sa grba grada".
On je takođe kazao da će kosovski Turci uvek "s ponosom braniti prošlost koju je Kosovo imalo za vreme osmanske uprave".










