Svesrpski sabor u Kosovskoj Mitrovici

Izvor: Kurir, 22.Apr.2013, 09:19   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Svesrpski sabor u Kosovskoj Mitrovici

Odluku o održavanju ovog mitinga doneli su odbornici četiri opštine sa većinskim srpskim stanovništvom na severu Kosova na sastanku u Zvečanu

KOSOVSKA MITROVICA - Srbi sa severa Kosova poručili su sa današnjeg protesta u Kosovskoj Mitrovici da ne prihvataju briselski sporazum.

Na protestu pod nazivom "Sever Kosova I Metohije ostaje u Srbiji" zatraženo je takođe da se građani Srbije izjasne na referendumu o predloženom sporazumu i poručeno da je "vreme za >> Pročitaj celu vest na sajtu Kurir << osnivanje Skupštine Autonomne Pokrajine Kosova i Metohije".

Podsetimo, odluku o održavanju ovog, kako su ga organizatori nazvali, "svesrpskog sabora", doneli su odbornici četiri opštine sa većinskim srpskim stanovništvom na severu Kosova na sastanku u Zvečanu.

Najavljeno je da će građani na mitingu aklamacijom odbaciti sve tačke sporazuma koji su u petak u Briselu parafirali premijeri Srbije i Kosova Ivica Dačić i Hašim Tači, uz posredovanje visoke predstavnice EU Ketrin Ešton.

Kako kažu politički predstavnici Srba sa severa Kosova, tim sporazumom se "indirektno priznaje nezavisnost Kosova", a kosovskim Srbima ne garantuje opstanak u državi Srbiji. Najavljena je i mogućnost da na skupu bude donesena i odluka o formiranju Skupštine srpskog naroda sa severa Kosova kojoj bi mogle da se priključe i ostale srpske sredine na Kosovu.
Pogledaj vesti o: Autonomna pokrajina Kosovo i Metohija

Nastavak na Kurir...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Kurir. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Kurir. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.