Srpski voz od sutra opet na pruzi, ali..

Izvor: Mondo, 18.Jan.2017, 10:08   (ažurirano 02.Apr.2020.)

"Srpski" voz od sutra opet na pruzi, ali..

"Srpski voz" oslikan iznutra freskama iz srpskih manastira, a spolja ispisan porukom "Kosovo je Srbija" na 21 jeziku, od sutra će ponovo na prugu.

Foto: Tanjug/Tanja Valič

Potpredsednica vlade i ministarka gradjevinarstva, saobraćaja i infrastrukture Zorana Mihajlović najavila je da će

Ministarska je objasnila da on neće voziti od Beogada do Kosovske Mitrovice nego od Kraljeva do Požege.
>> Pročitaj celu vest na sajtu Mondo << />
"Zbog bezbednosti putnika i radnika železnice, odlučila sam da ovaj voz više ne saobraća na linji do Kosovske Mitrovice, koja je uvedena na predlog i uz finansijsku podršku Kancelarije za Kosovo i Metohju, ali će zato ovaj voz sa istim enterijerom biti uveden u domaći želežnički saobaćaj i već sutra prevoziti putnike od Kraljeva do Požege," rekla je ona za "Blic."

Ministarka kaže da je odluku da voz opet saobraća, ali na drugoj trasi, donela iz ekonomskih razloga.

"U vremenu kada sprovodimo reformu železnice, koja je prioritet Vlade i koju podržavaju sve međunarodne finansijske institucije, moramo ekonomski da se ponašamo", rekla je ona napominjući da novi vozovi plaćeni 100 miliona dolara ne smeju da stoje i prave trošak već treba da prevoze putnike i prave profit.

Ona ističe da je rukovodstvu Srbija voza predložila da ovaj voz upravo zbog svega što se dešavalo proteklog vikenda ide u što veći broj gradova Srbij.

"Mislim da veliki broj građana želi da vidi i provoza se vozom od koga su se toliko uplašile policijske snage Albanaca sa Kosova pa su teškim oružjem krenuli na njega", navela je ona i podsetila da je reč o vozu u kome su motivi kulturne baštine Srba sa KiM koja je pod zaštitom Uneska i da "uopšte nije opasan."

Ovaj voz je u subotu uveče vlast u Prištini zaustavila sa specijalnim snagama policije na administarativnoj granici prvi voz na obnovljenoj liniji Beograd - Kosovska Mitrovica.

Zbog toga je zasedala i sednica Biroa za koordinaciju službi bezbednosti .

Evo šta je premijer Srbije Aleksandar Vučić izjavio o ovom potezu Prištine.

Vučić: Izbegnut rat!

A šta je izjavio predsednik Tomislav Nikolić.

Nikolić za voz optužio Amerikance!

Nastavak na Mondo...



Pročitaj ovu vest iz drugih izvora:
Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Mondo. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Mondo. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.