Samoopredeljenje napalo poslanike SLS i ambasadora SAD

Izvor: Blic, 27.Jun.2013, 14:47   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Samoopredeljenje napalo poslanike SLS i ambasadora SAD

Pristalice pokreta "Samoopredeljenje" napale su danas u Prištini poslanike Samostalne liberalne stranke (SLS) i okružili ambasadorku SAD na Kosovu Trejsi En Džejkobson prilikom ulaska u zgradu Skupštine Kosova. Oni su prethodno blokirali sve prilaze Skupštini Kosova i onemugućavaju ulazak u zgradu poslanicima koji bi danas trebalo da razmatraju nacrt zakona za ratifikaciju Sporazuma o normalizaciji odnosa Prištine i Beograda. "Ne damo ratifikaciju sporazuma": Aljbin Kurti
>> Pročitaj celu vest na sajtu Blic <<
Demonstranti su fizički okružili ambasadorku Džejkobson i osoblje američke ambasade prilikom pokušaja da udju na zakazanu sednicu skupštine, a poslanica SLS Jelena Bontić zadobila je tom prilikom lakše povrede.

- Zahvaljujući reakciji Kosovske policije nije bilo većih posledica ovog napada a poslanici Bontić ukazana je medicinska pomoć u zgradi Skupštine", navodi se u saopštenju SLS.

Američka ambasada na Kosovu osudila je "upotrebu nasilne taktike u opstruiranju demokratskog procesa".

"Kontinuirano oslanjanje 'Samoopredeljenja' na upotrebu nasilne taktike umanjuje Kosovsku reputaciju rastuće dmokratije", navodi se u saopštenju američke ambasade.

Potpredsednik Skupštine Kosova Petar Miletić izjavio je Tanjugu da su pristalice Samoopredeljenja blokirale sve ulaze u Skupštinu Kosova i da je i on među onima kojima je jutros onemogućen ulazak u zgradu.

Kosovski premijer Hašim Tači je na jučerašnjem sastanku članova Vlade Kosova izneo ubeđenje da će poslanici usvojiti Zakon za ratifikaciju Sporazuma o normalizaciji odnosa između Kosova i Srbije.

Lider pokreta "Samoopredeljenje" Aljbin Kurti je na konferenciji za novinare pre dva dana izjavio da premijer Tači, zajedno sa Demokratskom partijom Kosova, insistira da se po svaku cenu ratifikuje Sporazum kako bi podelio odgovornost sa ostalim strankama.

On je ponovio svoj stav da su Tači i njegova Vlada umešani u korupciju i organizovani kriminal, ističući da takva Vlada nikako ne bi trebala da govori i donosi odluke u ime Kosova i pozvao je da se njihovim današnjim demonstracijama svi priključe.

Najčitanije SADA:
Pogledaj vesti o: Autonomna pokrajina Kosovo i Metohija

Nastavak na Blic...



Povezane vesti

Samoopredeljenje napalo poslanike SLS i ambasadorku SAD

Izvor: Blic, 27.Jun.2013

Pristalice pokreta "Samoopredeljenje" napale su danas u Prištini poslanike Samostalne liberalne stranke (SLS) i okružili ambasadorku SAD na Kosovu Trejsi En Džejkobson prilikom ulaska u zgradu Skupštine Kosova. Oni su prethodno blokirali sve prilaze Skupštini Kosova i onemugućavaju ulazak u zgradu...

Nastavak na Blic...

Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Blic. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Blic. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.